Hledáte byt a nevíte, jestli se obrátit na realitku? Jde to i bez ní!

Život je změna a pokud jste se rozhodli pro změnu bydliště, budete se muset rozhodnout, jestli tak učiníte s asistencí realitního makléře, anebo se vydáte na průzkum trhu sami. Obojí má svá pro i proti a my vám prozradíme, kdy je pronájem bez realitky výhodnější.

Pokud hledáte pronájem a současně prodáváte stávající byt, mohla by se vám realitní agentura hodit. Přeci jen jde o časově a administrativně náročný proces, který každý člověk nechce podstoupit. Bez předchozích zkušeností hrozí, že zbytečně ztratíte příliš mnoho času a budete muset řešit komplikace, které by v případě spolupráce s renomovaným makléřem nenastaly. Zároveň vám pomůže s hledáním nového bydlení a doporučí příhodný byt.

deal

Jenomže nic není zadarmo a pokud se prodeje bytu nebojíte (a v lepším případě již nějaké zkušenosti máte), ušetříte nemalou částku, kterou byste museli zaplatit jako provizi. Jestliže pouze hledáte nové bydlení, opět se vyhnete provizi, což je pro spoustu lidí rozhodující. Navíc předejdete riziku nesolidního jednání ze strany realitky.

Buďme však trocho konkrétnější. Jak dlouho trvá, než najdete levné ubytování v Praze bez realitky? V podstatě jde o otázku několika minut. Stačí trochu „zagooglovat“ a narazíte na nabídky všeho druhu.

K těm zajímavějším patří garsoniéry a bytové jednotky 1+1 v Rezidenci Topolová na Praze 10. Nechcete-li platit provizi realitní kanceláři, můžete si pronajmout bydlení právě zde, a to na dobu 12 měsíců s možností prodloužení. Vratná kauce je na pražské poměry nízká (pouze 10 000 Kč) a v jedné garsonce/1+1 mohou bydlet až 3 osoby.

topolova

Rezidence Topolová se nachází v dobré lokalitě se skvělou dostupností do centra Prahy. Další informace najdete na www.rezidencetopolova.cz.

Přidat komentář