Vodotěsná izolace plochých střech: Co dělat, aby do objektu nezatékalo?

Návrh a následná realizace vodotěsné izolace na nové nebo rekonstruované ploché střeše jsou poměrně náročné procesy, které by měly být provedeny pod taktovkou odborníka. Ještě před vypracováním kvalitní projektové dokumentace je třeba provést průzkum stávající konstrukce a nechat vypracovat posudek o způsobilosti nebo sanaci materiálů střešního pláště. Zároveň je nezbytný i posudek ohledně statické způsobilosti střechy. Následuje vypracování projektu, které dostane na starosti zkušený projektant.

Izolace objektů proti vodě je fenomén, které se nevyplácí řešit svépomocí. Svěříte-li realizaci profesionálům, ušetříte do budoucna spoustu starostí, času a ve finále i peněz. Obraťte se na firmu, která má s vodotěsnými izolacemi bohaté zkušenosti, dodrží záruky a samozřejmě i technologické postupy pro aplikaci materiálů.

izolace-strechy

Vodotěsné izolace plochých střech se provádí pomocí hydroizolačních fólií – nejčastěji z měkčeného PVC, které má vynikající rozměrovou stálost, je UV stabilní, odolné proti krupobití, průrazu a prorůstání kořínků. Za zmínku stojí také vynikající chemická odolnost a samozhášivost. Systém je dlouhodobě prověřen na stavbách v České republice i v ostatních zemích Evropské unie.

Realizací hydroizolace plochých střech se dlouhodobě zabývá společnost EKISYS spol. s r.o. Jindřichův Hradec. Provádí izolace všech typů střech, a to včetně klempířských, zateplovacích, a hromosvodářských prací. Firma aplikuje především systémy na bázi měkčeného PVC a používá materiály s životností 20 až 40ti let.

EKISYS disponuje certifikátem řízení jakosti ISO 9001:2001 a poskytuje záruku na provedené práce až na 12 let. Během této doby každoročně provádí kontrolu spolehlivosti izolace zdarma. Další informace najdete na www.ekisys.cz.

Přidat komentář