Usnadněte si stavbu základů ztraceným bedněním

Stavbě domu předchází vybudování dostatečně pevných a dimenzovaných základů. Jsou alfou a omegou, protože musí unést vysokou hmotnost objektu. Naštěstí jsou k mání moderní stavební prvky, které stavbu základu zjednodušují. Populární je především ztracené bednění, jehož výhody vám prozradíme v následujících řádcích.

Co je to ztracené bednění?

Ztracené bednění (někdy také zabudované bednění) je forma, která se používá při uložení čerstvého betonu. Neodstraňuje se ani po zatvrdnutí a stává se trvalou částí základů. Může spolupůsobit a přenášet část zatížení konstrukce, nebo sloužit jen jako ohraničení betonu/železobetonu. Případně vytvářet dutiny a snižovat hmotnost.

Pro zjednodušení: Ztracené bednění vypadá jako dutá tvárnice, která ze otevřená shora i zespodu. Dovnitř se se vlévá stavební materiál (základový beton).

zakladani-ztracene-bedneni

Výhody ztraceného bednění aneb v čem je lepší než klasické betonování?

Ztracené bydlení má v moderním stavitelství velký význam, protože výrazně urychluje a zjednodušuje stavbu základů. Tím, že se se beton vlitý dovnitř spojí s bedněním, není zapotřebí instalace dřevěného bednění. Dřevo je v případě základu spíše přežitkem, který nachází využití jen v případě atypických tvarů základů.

Ztracené bednění se obvykle skládá v několika vrstvách na sebe. Nejde o složitý proces, protože jsou svým tvarem přizpůsobeny tak, aby vzájemně zapadaly.

Chcete kvalitu? Vsaďte na ztracené bednění Presbeton

Neriskujte při stavbě základů jakékoliv problémy. Obraťte se na předního českého výrobce betonového zboží Presbeton. Získáte vysoce odolné, mrazuvzdorné a ekologické ztracené bednění, na které se můžete stoprocentně spolehnout. A nepřehlédněte ani ostatní stavební prvky – v nabídce nechybí dlažba, schodišťové prvky, okrasné a svahové tvárnice a další výrobky z betonu.

Na této stránce najdete videa s pracovním postupem zakládání rohů a první řady.

Přidat komentář