U Prahy vyrostou unikátní pasivní domy

U Prahy, 15 minut od centra města, směrem na Teplice po D8 během tří let vyroste nová zástavba více než 100 pasivních domů vybavených unikátními technologiemi. Žádný jiný projekt takového rozsahu v ČR nenajdete, navíc se jedná o velmi žádanou lokalitu a ceny také překvapí.

Obec Zlonín se nachází 7 km severozápadně od Prahy, jsou tady mateřská škola, restaurace, golfové hřiště, zastávka MHD i vlaku. Základní škola je v asi 2 km vzdálené Líbeznici. Kdo si koupí dům ve Zloníně, má jistotu klidu a blízké přírody. Právě na zdravé, ekologické, inteligentní a také ekonomické bydlení se zaměřuje celý projekt Zelený Zlonín nabízející novostavby u Prahy.

Pasivní domy se vyznačují vysokým komfortem bydlení

Domy budou postaveny jako pasivní, což znamená, že zde oproti běžnému domu uspoříte až 90 % za energie. Mohou za to unikátní technologie nízkoenergetických domů. Hlavní zásadou jsou kompaktní tvar budovy, její umístění, aby nebyla stíněná okolní zástavbou, a vnitřní dispozice s využitím světových stran. Důležité je samozřejmě správné zateplení, dobrá okna, kudy v běžných domech často uniká teplo, spotřebiče třídy A+ či lepší apod.

Když jsou dodrženy všechny tyto a další zásady, vzniká stavba s vyšším komfortem bydlení, nízkými náklady na provoz, antialergenním prostředím, příjemnými teplotami v létě i v zimě a vyšší cenou na trhu. Pasivní domy Zlonín budou přesně takové.

Stavba není až tak drahá

Náklady na stavbu pasivního domu jsou vyšší asi jen o 5 – 15 %, přičemž tato částka se díky úsporám za provoz velmi rychle vrátí. Rodinné domy u Prahy se prodávají za cenu od 4,5 milionu Kč i s pozemkem, což na takovou atraktivní lokalitu není moc. Navíc je možné z ceny odečíst dotaci Nová zelená úsporám ve výši 450 000 Kč. Musí se sice vyřizovat až po kolaudaci domu, ale developerská společnost se postará o vypracování a podání žádosti, takže majitelé to budou mít bez starostí. Při včasném podpisu smlouvy a uhrazení zálohy je navíc možné získat k domu iPhone 6 (pomůže vám ovládat přes aplikaci dům), balíček LED žárovek na 10 let a internetové připojení na půl roku zdarma.

Přidat komentář