Stylový byt na dobré adrese by neměl ležet ladem. Pronajímejte ho přes Airbnb!

Co s bytem, ve kterém pobýváte jen sporadicky? Pokud vám nevadí přítomnost cizích lidí, nenechávejte ho zahálet a registrujte se do Airbnb. Portál slouží jako prostředník mezi hostiteli a turisty a umožňuje jim transparentní krátkodobý pronájem. Počet aktivních uživatelů se pohybuje kolem deseti tisíc a v roce 2018 se u nich ubytovalo přes milion zahraničních turistů. Průměrná výše výdělku přesáhla částku padesát tisíc korun za rok.

Co je dobré o krátkodobém pronájmu vědět?

Krátkodobý pronájem bytu má svá specifika. Pro majitele nemovitosti je oproti běžnému dlouhodobému pronájmu finančně výhodnější, a navíc mnohem flexibilnější. Byt budete pronajímat pouze v termínech, které se vám hodí a nikoliv např. na jeden rok nebo jinou delší lhůtu.

Na druhou stranu se připravte na mnoho povinností. Především na nutnost průběžné údržby bytu a jeho přípravu na každou další návštěvu. Spoustu času zabere také správa Airbnb profilu a komunikace s hosty.

Konkurence je velká, není snadné v ní obstát

Počet nemovitostí k pronájmu je poměrně vysoký a dlouhodobě jsou úspěšní pouze pronajímatelé, kteří turistům nabízí vysoký standard. Přednost mají byty v místech s dobrou dopravní dostupností, nicméně lze jim konkurovat i atraktivní cenou ubytování, nevšedním zařízením interiéru a vřelým přístupem – hosté například ocení možnost check-inu v libovolnou hodinu apod.

Profesionální správci vědí, jak výrazně zvýšit zisk

Stále více majitelů nemovitostí využívá možnost profesionální správy krátkodobého pronájmu. Jednou z předních společností v ČR je Let Me Inn – tým zkušených odborníků zajišťuje veškeré služby včetně home stagingu, optimalizace cen na základě aktuální poptávky, údržby bytu a důkladné kontroly po odjezdu hostů.

Svěříte-li nemovitost profesionálům, nebudete se muset o nic starat a vyděláte mnohem více (v průměru o 20-50 %). Podrobnosti a ceny správy Airbnb najdete na letmeinn.cz.

Přidat komentář