S krbovými kamny lze ušetřit

Každý potřebujeme peníze, a když nám je užírá inflace, potažmo vysoké ceny komodit typu elektřina či plyn, je dobré s tím začít něco dělat. Inflaci asi jako jednotlivci ovlivnit nedokážeme, nicméně spotřebu už ano. Toho se dá dosáhnout kupříkladu i koupí tradičních krbových kamen.

Nejedná se jen o dekorace

Také české domácnosti jsou dnes stále chytřejší a ledacos už je možné ovládat pouze pomocí mobilního telefonu. Umístit do takovéhoto prostředí standardní krbová kamna tudíž může působit dosti archaicky, mírně řečeno. Je to možná s podivem, ale nepůsobí.

Moderní verze tohoto druhu vytápění se hodí jak do rustikálně, tak i do moderně zařízených obydlí. Designéři dělají první a poslední, aby byla kamna zajímavá nejen po své praktické stránce, avšak dokázala zároveň fungovat jako lákadlo, i co se vzhledu týče. S dobrými kamny se tak dá nejen ušetřit, ale zároveň vyzdobit obývací pokoj.

Vizuální kvality jsou v tomto případě jen přidanou hodnotou, jelikož kamna si lidé pořizují hlavně kvůli tomu, že s jejich pomocí mohou ušetřit. A skutečně tomu tak je, alespoň při současných cenách elektřiny a plynu.

Dřevo je stále dlouhodobě nejzajímavějším topivem široko daleko. A nejen z pohledu ceny, ale také ekologických dopadů. Navíc se běžně těží i u nás, takže nám jeho přísun nemůže nikdo stopnout.

Instalace a čištění

O instalaci by se měl vždy postarat odborník. Amatérská práce často nakonec selže, což může v konečném důsledku zničit kamna i velkou část obýváku. Výbuch tohoto zařízení navíc může být rovněž docela nebezpečný.

Proto je nezbytné v pravidelných intervalech odstraňovat usazené zplodiny z kouřovodu. Bez toho se totiž nebudou mít saze šanci dostat se do komína a následně mimo dům a opět to povede ke katastrofě.

O zprůchodnění kouřovodů je možné požádat kominíka, nicméně lehčí pročištění by měl zvládnout i poučený amatér.

Přidat komentář