Tepelná čerpadla pro rodinné domy a průmysl

S tepelným čerpadlem můžete mít až o 75 % nižší účty za energie

Čím dnes vytápět, když je všechno drahé? Výrazně se zvýšily ceny elektřiny i plynu, českým domácnostem tedy zbývají vlastně dvě možnosti. Buď si nechat instalovat fotovoltaickou elektrárnu, nebo vytápět tepelným čerpadlem, které bere většinu tepla z okolí.

Tepelné čerpadlo samozřejmě není jen o vytápění. Díky němu získáte energii pro provoz celé domácnosti, a to zdarma. Má totiž původ ve slunečním záření. Samotné čerpadlo potřebuje nějakou elektrickou energii ze zásuvky na svůj provoz, avšak je jí málo. Vy s ním tedy jste málo závislí na zvyšujících se cenách elektřiny od dodavatelů.

Zdroj tepla s nejvyšší účinností

Topný faktor tepelného čerpadla je vysoký. Pokud se porovná s klasickým kotlem na dřevo, elektrickým přímotopem či plynovým kondenzačním kotlem, hodnoty účinnosti jsou násobně vyšší. Kromě toho nemá žádný negativní vliv na životní prostředí. Jak funguje tepelné čerpadlo? Teplo bere z okolí (vody, vzduchu, země) a nevypouští nic do ovzduší.

První krok na cestě k moderní domácnosti

Velkým plusem tepelných čerpadel je také jejich snadné ovládání. Moderní čerpadla jsou plně automatická a v podstatě je nemusíte obsluhovat. Obvykle se dají připojit k internetu, takže je můžete ovládat online přes mobil či tablet, případně samozřejmě i počítač. On-line se dají taktéž diagnostikovat některé chyby a řešit monitoring provozu.

Na tepelná čerpadla lze získat dotaci

Zajímají vás tepelná čerpadla? Obraťte se raději rovnou na profesionály. Porovnání tepelných čerpadel udělají za vás a představí vám to, které je pro vaše potřeby nejlepší. Také vám pomohou s financováním, respektive s vyřízením dotace. V rámci dotačního programu Nová zelená úsporám je možné na čerpadlo s teplovodním systémem vytápění a přípravou teplé vody získat až 100 000 Kč, na čerpadlo bez přípravy teplé vody pak 80 000 Kč. Na kombinaci čerpadla a fotovoltaiky 140 000 Kč.

Přidat komentář