Topná sezóna je „na spadnutí“. A co vy, jste na ni připraveni?

Léto je definitivně u konce. Právě dnes usedá na trůn podzim a je nadmíru jasné, že topná sezóna začne co nevidět. Někteří mohou být v klidu, protože mají topení vyřešeno, jiní se naopak dětí toho, že jim opět dorazí oznámení o velkém nedoplatku za energie. A samozřejmě jsou zde také lidé, kteří již dlouho přemýšlí o výměně kotle na tuhá paliva za mnohem elegantnější řešení v podobě plynu. Jen mají obavy z jeho příliš vysoké ceny. Je to i váš případ?

V prvé řadě byste si měli ujasnit, čím chcete topit. Tuhá paliva jsou a pravděpodobně i budou levnější než plyn, takže pokud vám jde pouze o cenu, pravděpodobně se zůstanete u uhlí či dřeva. Na druhou stranu však naprosto zavádějící tvrzení, že topení plynem je vždy drahé. V praxi záleží na cenové politice dodavatele (každý spotřebitel si může svobodně vybrat a ušetřit ročně až několik tisíc korun) typu kotle.

Moderní plynové kotle mají vysokou účinnost a nabízí velmi komfortní ovládání. Jestli je vaší prioritou ideální poměr pohodlí a ceny, pak je pro vás topení plynem jasnou volbou. Stačí stisknou tlačítko a o nic víc se nestarat.

Jak vybrat plynový kotel?

Vybrat plynový kotel není tak snadné jako koupit rohlíky v supermarketu. Roli hraje několik důležitých kritérií – především dostatečný výkon a účinnost. Kotel musí být schopen bez problémů vytopit dům, ale na druhou stranu je naprosto zbytečné utrácet za zařízení s příliš vysokým výkonem, který nevyužijete.

Jak výkonný kotel potřebujete, si můžete vypočítat pomocí některého z online kalkulátorů, případně se rovnou obraťte na odborníky, kteří vám zároveň doporučí vhodný typ a model kotle. Dobrou volbou jsou kvalifikovaní specialisté z Topenivodaplyn.cz (provozuje spol. TEDOR). Prodávají „klasické“ konvenční kotle i úspornější kondenzační kotle světových značek Junkers, Dakon, Protherm a Vaillant.

Vsaďte na prověřenou značku, nebudete litovat

Na trhu jsou i velmi levné plynové kotle od méně známých výrobců. Lákají nižší cenou, ale není u nich jisté, že vydrží dostatečně dlouho v provozu. A protože byste od zařízení tohoto typu měli vyžadovat především spolehlivost a dlouhou životnost, raději se poohlédněte mezi renomovanými značkami.

K tomu nejlepšímu bezesporu patří zmíněné kotle Junkers. Výrobce je ve svém oboru průkopníkem a první modely představil již před více než 100 lety. Značka je vnímána jako symbol prvotřídní kvality a těší se vynikajícímu jménu po celém větě.

V nabídce značky Junkers najdete i velmi kompaktní modely, které si po stránce výkonu nezadají s mnohem většími kotli. K nejprodávanějším patří CERACLASS v závěsném provedení – hodí se do do rodinného domu i do bytu, je tichý a snadno se ovládá. Více vám o něm rádi prozradí profíci z TEDORu.

Přidat komentář