Springfree: Jednoduše nejbezpečnější trampolína na světě

Kdo neskáče, není Čech. V poslední době to vypadá, že se většina lidí známým sloganem řídí, protože jak si jinak vysvětlit přítomnost trampolín na stále větším počtu zahrad? Pokud se důkladně porozhlédnete po svém okolí, zjistíte, že většina vašich sousedů (máme na mysli ty s dětmi) před domem trampolínu má. Jenomže jakkoliv je skákání zábavné a může mít pozitivní vliv na zdraví, obnáší i určitá rizika, která souvisí s konstrukcí klasické „pružinové“ trampolíny. A právě z tohoto důvodu vznikla Springfree – nejbezpečnější trampolína na světě.

Drtivá většina zranění, ke kterým dojde při skákání na trampolíně, je zapříčiněna pružinami. Původní koncept konstrukce pochází z roku 1930 a velmi dlouho zůstal beze změny. Respektive do doby, než Dr. Keith Alexander z univerzity Cantebury vymyslel mnohem bezpečnější řešení pro své děti. Nyní je tomu již 18 let, co vznikla první trampolína bez pružin. Prodává se ve více než 20 zemích světa a kromě zvýšené bezpečnosti láká také delší životností a atraktivnějším designem.

Pořizovací cena Springfree trampolíny je oproti té klasické vyšší. Ale co je úspora peněz ve srovnání s nesrovnatelně vyšším bezpečím? Podle statistik souvisí 83 % úrazů s konstrukcí trampolíny – riziko bylo eliminováno odstraněním pružin a pevného rámu v okolí skákací plochy a přidáním aktivní bezpečnostní sítě. Co se týče zbylých 17 % úrazů, ty jsou způsobeny nedodržováním bezpečnostních pravidel (např. kontaktem s jinou osobou apod.).

K výhodám trampolíny Springfree patří také úspora místa. Jen pro představu – model s ochrannou sítí o průměru 2,5 metru zabírá na zahradě stejnou plochu jako klasická trampolína s průměrem 3 metry. To při zachování stejného prostoru pro skákání.

Přimět děti, aby trávily více času na čerstvém vzduchu, není snadné. Ale když už toho docílíte, měly by se zabavit bezpečnou aktivitou, což trampolína Springfree plní na jedničku s hvězdičkou. Klasické pružiny nahradil systém z pružných tyčí, místo kovového rámu je měkký okraj a vnější pružné tyče v případě potřeby napínají síť. Bezpečnější trampolína zkrátka neexistuje.

Přidat komentář