Malování nemusí být katastrofa. Musíte však vědět, jak na to…

Nic neprospěje bydlení jako čerstvá výmalba. Ale pokud má výsledek splnit veškerá očekávání, neměli byste podcenit přípravu povrchu, a už vůbec ne výběr barvy. Chcete-li, aby vaše bydlení vypadalo jako ze škatulky, dejte na následující doporučení, která nám poskytli odborníci z firmy Barvy laky KOMPLET.

Vše začíná výběrem barev

Nemáte-li ucelenou představu o tom, jak by měly jednotlivé místnosti vypadat, inspirujte se v odborných časopisech o bydlení nebo na internetu. Rozhodně nepodceňujte psychologický efekt jednotlivých tónů a zohledněte, zda zvolené barvy korespondují s dispozicemi místností. Zapamatujte si základní pravidlo – světlé barvy mají schopnost prostor opticky zvětšovat a prosvětlovat, tmavé barvy dělají pravý opak.

Barvu si můžete namíchat sami tak, že přidáte pigment do základní barvy, nebo si je necháte namíchat v tónovacím centru. Rozhodnutí je na vás, nicméně profesionálové z Barvy laky KOMPLET upozorňují, že namíchání barvy není o moc dražší a eliminuje množství rizik – profesionálně namíchaná barva bude na zdi vypadat přesně tak, jak si přejete, a v budoucnu nebude problém namíchat stejný tón.

Svědomitá příprava povrchu – jeden z klíčů k úspěchu

Než se chopíte štětce či válečku, důkladně zkontrolujte stěny, zda na nich není příliš mnoho nedokonalostí. Praskliny, díry či starý loupající se nátěr jsou naprosto nežádoucí a měli byste se postarat o to, aby byl povrch rovný.

Nechte si poradit, nebudete litovat

Máte-li strach z toho, že nevyberete vhodnou barvu, ale zároveň si chcete bydlení vymalovat svépomocí, obraťte se na specialisty z Barvy laky KOMPLET. Najdete je na pobočkách v Českých Budějovicích, Berouně, Příbrami, Teplicích, Žďáru nad Sázavou a Opavě. Prodejce nabízí pouze prověřené malířské a fasádní barvy a materiály od renomovaných výrobců. Více se dozvíte na www.barvy-komplet.cz.

Přidat komentář