OSMO nátěry: Perfektní ochrana vnitřních i venkovních dřevěných povrchů

Dřevo si může dlouhodobě udržet svůj krásný vzhled jen za předpokladu pečlivé údržby. Jak moc je ochrana složitá? Ať už se bavíme o podlahách, nábytku, dekoracích, hračkách nebo jiných typech povrchů, ve všech případech vše vyřešíte aplikací vhodně zvoleného ochranného nátěru. K těm nejlepším patří přírodní nátěry OSMO, o kterých jsme se informovali u firmy podlahy České Budějovice Bukáček.

Osmo nátěry na dřevo mají přírodní složení, jsou bezpečné a vyhovují přísným normám. Nachází využití v interiéru i exteriéru a lze jimi ošetřit všechny typy dřevěných povrchů. Ani po aplikaci však nejsou uzavřeny póry a materiál si díky unikátní kombinaci vosků a olejů zachovává původní pružnost. Zároveň získávají vyšší odolnost vůči oděru, vodě a nečistotám. Údržba takto ošetřeného dřeva je mnohem jednodušší a dochází ke zvýraznění přirozené kresby a barvy.

Osmo nátěry se skládají z různých druhů přírodních vosků a olejů. Obsáhlá nabídka čítá produkty se specifickými vlastnostmi – snadno si tak vyberete nátěr, který přesně odpovídá vašim představám. Z nenáročné aplikace nemějte strach, nátěry se nanáší štětcem, válečkem, stěrkou, kartáčem či rounem. Neloupají se, nepraskají a chlubí se dlouhou životností.

Výrobce doporučuje aplikaci dvou vrstev bez nutnosti broušení a aplikace základního nátěru. Nátěry se využívají při renovaci, impregnaci upravených částí a při práci s různými odstíny. Další možností je práce se stupněm lesku a následné strojové rozleštění.

Jaké nátěry v produktové řadě OSMO najdete?

Pro vysokou odolnost vůči ošlapu či jiné mechanické zátěži jsou určeny tvrdý voskový olej Original a voskový olej Effekt Natural. Jsou hydrofobní a hodí se i do místností s vyšší vlhkostí vzduchu.

Pro zvýraznění přirozené krásy dřeva je ideální olejové mořidlo, které se používá jako základní barevný nátěr na podlahy a nábytek.

Odstín podlah i nábytku snadno upravíte pomocí dekoračního vosku, který je k mání v transparentních a intenzivních odstínech.

Chcete se o nátěrech OSMO dozvědět více? Obraťte se na odborníky z českobudějovického podlahářství Bukáček a nechte si poradit s výběrem.

Přidat komentář