Skleněné obklady a pracovní desky jsou trendy

Sklo zažívá renezanci a v současnosti patří mezi nejoblíbenější materiály. V interiéru měl své místo od nepaměti a přestože se od něj v minulých dekádách mírně upouštělo, dnes opět slaví úspěchy. A teď si představte přírodní materiál s perfektním povrchem, bez sebemenších pórů a v naprostém souladu s hygienou. Využijete ho v kuchyni i v koupelně!

Sklo představuje dokonalý materiál pro výrobu obkladů do kuchyně, koupelny, parapetů, pracovních desek a dalších interiérových prvků. Máte-li pochybnosti o bezpečnosti, hoďte je za hlavu – tvrzené sklo má identické a dost možná i lepší vlastnosti než umělý a přírodní kámen či dřevotříska potažený laminem. Tvrzené sklo hravě odolá mechanickému poškození, nepoškrábe se a nevadí mu ani vysoké teploty.

V kuchyni sklo navodí dojem luxusu. Je praktické, elegantní a z hlediska designu na nejvyšší úrovni. Staromódní kachlové obklady patří do muzea, kalené sklo je ve všech ohledech lepší a vizuálně přitažlivější. Potrpíte-li si na moderní minimalismus, stoprocentně se do skleněných obkladů zamilujete na první pohled. Skvěle si rozumí s kovovými doplňky.

Hlavním důvodem obliby skleněných obkladů je ovšem zmíněná odolnost. Obložení ze skla je optimálním řešením do namáhaného prostoru za kuchyňskou linkou. Za zmínku stojí i snadná údržba – obklad jednoduše přetřete hadříkem a opět se bude lesknout jako nový. Čistící prostředky sklo nijak nepoškodí. Toužíte-li po stoprocentně hygienickém prostředí kuchyně, není co řešit. Standardní tloušťka 6 mm pro běžné účely naprosto dostačuje. Pro pracovní desky pak sklo o tloušťce 10 mm.

Na své si přijde opravdu každý. Skleněné obklady se vyrábí v širokém spektru barevných kombinací a výrobci zvládnou namíchat i barevný odstín na přání. Můžete si tak nechat vyrobit skleněné obklady, které dokonale zapadnou do stávajícího interiéru.

Přidat komentář