Dřevěné nádobí z kuchyně nezmizelo. Víte ale, jak se o něj starat?

Dřevěné nádobí je oblíbenou volbou pro většinu domácností. Oblíbené je díky své nadčasové kráse, trvanlivosti a praktickým vlastnostem. Nesprávná péče a čištění však mohou vést k vysychání, praskání a vzniku skvrn na dřevě. Aby vaše dřevěné náčiní zůstalo po dlouhá léta ve skvělém stavu, dodržujte následující tipy a doporučení.

1. Dřevěné náčiní myjte ručně

Dřevěné náčiní by se mělo vždy mýt ručně teplou vodou a jemným mýdlem. Dřevěné nádobí nikdy neponořujte do vody, protože by mohlo dojít k nabobtnání a deformaci dřeva. A snad nemusíme podotýkat, že do myčky také rozhodně nepatří.

2. Vyvarujte se namáčení dřeva

Po umytí dřevěného náčiní se ujistěte, že je ihned osušíte. Vyvarujte se namáčení dřeva ve vodě nebo jeho ponechání po delší dobu v mokrém stavu, protože to může způsobit deformaci a změnu barvy dřeva.

3. Použijte lehký nátěr minerálním olejem

Aby dřevo nevysychalo a nepopraskalo, je důležité udržovat ho vlhké. Použijte lehký nátěr minerálního oleje, který pomůže udržet dřevo hydratované a vypadat jako nové.

4. Vyhněte se agresivním čisticím prostředkům

Měli byste se vyhýbat drsným čisticím prostředkům, jako jsou bělidla, abrazivní čisticí prostředky nebo ocet, protože mohou způsobit změnu barvy a poškození dřeva.

5. Skladujte na suchém místě

Abyste udrželi dřevěné náčiní ve špičkovém stavu, dbejte na to, abyste je skladovali na suchém místě. Vyvarujte se skladování dřevěného náčiní v místech náchylných k vlhkosti nebo vlhku, protože to může způsobit bobtnání a deformaci dřeva.

Dřevěné náčiní je nadčasovou volbou, která může každé kuchyni dodat klasický nádech a dodržováním všech zásad zajistíte, že zůstane v perfektním stavu po mnoho let.

Přidat komentář