PVC podlahy se vracejí

Většina lidí a především těch starších ročníků si při vyslovení PVC podlahy určitě okamžitě vybaví ošklivé staré linoleum, které pokrývalo všechny podlahy ve starých socialistických bytech panelových domů. To už však dávno neplatí. PVC podlahy zažívají doslova renesanci a lidé si je opět začínají ve velkém pořizovat jak do domácností, tak i do velkých průmyslových objektů. Tyto umělé podlahy začínají být v současné době dokonce oblíbenější než například plovoucí.

PVC podlahy

Proč jsou vinylové podlahy vlastně tak oblíbené? Své příznivce si PVC podlahy dozajisté získaly kombinací hned několika výborných vlastností a rovněž zaručeně tím, že je možné vybírat z mnoha barev a dekorů. Těmi hlavními výhodami je vysoká mechanická a chemická odolnost podlahy. Což znamená, že si i po letech zachová svůj vzhled. Když se o ni budete dobře starat, vydrží vám klidně 20 až 30 let, a to i v takových prostorech, jako je dětský pokoj či kuchyně. Jsou dostupné v mnoha šířkách, tím pádem nejste omezeni velikostí místnosti. Mají také výborné tepelné vlastnosti, díky tomu vám nebude zima od noh ani v chladnějším počasí. Mimo to jsou zcela vhodné v případě, že si chcete nechat položit podlahové topení. A tím co zajímá každého člověka zřejmě na prvním místě, je cena. I ta je v případě PVC podlah více než příznivá.

Vyzkoušejte marmoleum

Pokud vás nezaujaly PVC podlahy, tak marmoleum vás dostane určitě. Je to stále ještě novinka na trhu s podlahami a jedná se o zcela přírodní podlahovou krytinu, která je vyrobena výhradně z obnovitelných materiálů. Hlavními prvky jsou dřevitá moučka, přírodní barviva, lněný olej a vše spojuje pryskyřice. Pokud chcete tedy sami vyzkoušet výhody PVC podlah či marmolea, určitě navštivte internetové stránky obchodu Riva.cz. Tato společnost patří k největším prodejcům podlahových krytin v ČR. V Jejich sortimentu naleznete velkou nabídku dekorů všech krytin.

Přidat komentář