Látkové rolety jsou praktické a vkusné. Musíte je mít!

Jak zajistit efektivní stínění? Můžete si pořídit klasiku v podobě žaluzií a závěsů, nebo jít ruku v ruce s nejnovějšími trendy a vsadit na látkové rolety. Právě ty totiž zažívají boom a objevují se v moderních i jinak pojatých interiérech. K výhodám patří neotřelý design a praktické vlastnosti, díky kterým si je rychle zamilujete i vy.

V prvé řadě však odhoďte předsudky. Pokud jste se doposud se sortimentem látkových rolet v současném pojetí neseznámili, měli byste to urychleně napravit. V žádném případě totiž nemají nic společného se stínícími systémy z dob dávno minulých. Jsou úplně jiné než zažité „panelákové“ rolety.

Přednosti látkových rolet

S pomocí látkových rolet docílíte příjemného zastínění, ovšem to dobře zvládají také žaluzie. Proč byste tedy měli sáhnout právě po roletách? Některé varianty vám mohou ušetřit i nemalé výdaje za teplo (fungují jako termoizolace) a jiné zase dobře izolují hluk z ulice.

Naprosto bezproblémová montáž

A zvládnete vůbec rolety namontovat? Pravděpodobně ano. Kvalitní systémy jsou koncipovány s ohledem na jednoduchou a rychlou instalaci bez nutnosti asistence odborníka. Máte-li k dispozici základní nářadí a trochu volného času, nic vám v montáži rolet nezabrání.

Připlaťte si za kvalitu

U levných produktů nevalné kvality může být potíž s navíjecím mechanismem. Chcete-li, aby vám rolety dobře sloužily po mnoho let, předejděte případným problémům tak, že se obrátíte na renomovaného prodejce.

Kvalitní interiérové rolety sice stojí o něco více, ale rozdíl v dílenském zpracování je znatelný. Dobrou volbou je například sortiment české značky Climax. Jedná se o největšího českého výrobce, který stínící techniku distribuuje i do dalších evropských zemí. V nabídce najdete látkové rolety, plisé, vertikální žaluzie i populární japonské stěny.

A na co se zaměřit při výběru? Kromě zmíněné kvality nepodceňujte design – vhodně zvolené rolety umocní dojem z pěkného interiéru. Samozřejmostí by měla být snadná montáž/demontáž a naprosto bezproblémová manipulace.

Přidat komentář