Plánujete výměnu oken? Jsou libo plastová, dřevěná, hliníková, nebo špaletová?

Pokud jste se rozhodli, že se konečně pustíte do výměny starých oken, která dávno ztratila tepelněizolační vlastnosti, potom je nejvyšší čas rozhodnout se pro konkrétní materiál. V nabídce jsou různé varianty – hliníková okna se vyznačují svou nadčasovostí, dřevěná zase elegantností, plastová perfektním poměrem kvalita a cena a špaletová historickým nádechem. V následujících řádcích vám o jednotlivých verzích prozradíme více podrobnějších informací.

Plastová okna nemusí být pouze bílá

Prvenství v žebříčku oblíbenosti si drží stále plastová okna, protože jsou nejdostupnější, zároveň i cenově nejpřijatelnější. Potěší vás jejich bezúdržbovou a velice dobré izolační vlastnosti, a to jak tepelné, tak i zvukové. Při výběru konkrétního řešení byste se neměli rozhodovat primárně podle ceny, protože se jedná o investici na dlouhá léta, a tak ne vždy se vyplatí zrovna ten nejlevnější dodavatel. Vybrat si můžete navíc z mnoha dekorů, nemusíte zůstávat jen u klasické bílé.

Dřevěná okna pro milovníky přírodního materiálu

Jestliže patříte mezi příznivce přírodních materiálů, jako je právě dřevo, zřejmě máte ve výběru jasno. Dřevěná okna bývají vyrobena z mořeného dřeva, často jsou dotvořena moderním kováním. Pokud si myslíte, že dřevěná okna dlouho nevydrží, jste na omylu, protože současné úpravy slibují dlouhou životnost.

Hliníková okna s nádechem nadčasovosti

V bytové architektuře se do popředí stále častěji prodírá hliník. Samozřejmě není se čemu divit, pyšní se hned několika přednostmi, například působí luxusně a ojediněle. Stejně tak se hliník doporučuje pro velkoformátová okna. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na to, že hliníková okna jsou pevná, odolná a klidně vás přežijí.

Špaletová okna pro historická stavení

V případě, že bydlíte v historické budově, nemůžete si v ní dělat, co chcete, protože se musíte řídit tím, co řeknou památkáři. Právě většinou zakazují výše zmíněná okna a povolují pouze špaletová okna, která jsou bezpečná a mají dobré tepelněizolační vlastnosti, ale zároveň výrazně nenarušují někdejší vzhled budovy.

Přidat komentář