Hliníková okna jsou elegantní alternativou plastových či dřevěných

Je jedno, zda stavíte úplně nový dům, nebo jen rekonstruujete stávající bydlení. Oknům byste měli věnovat bedlivou pozornost a jejich výběr si pořádně promyslet. Neskákejte po první výhodné nabídce plastových oken. Zvažte, zda by vám více nevyhovovala okna hliníková. Oproti běžným plastovým totiž mají několik výhod.

Výhody hliníkových oken

Hliníková okna jsou proti plastovým protějškům odolnější vůči okolním podmínkám. Díky tomu jsou také trvanlivější, k opotřebení dojde po mnohem delší době. Hliníková okna více lahodí oku a díky možnosti barevného tónování je lépe sladíte s charakterem interiéru. S hliníkovými rámy máte větší jistotu, že se k vám nedostane zloděj, jsou bezpečnější, neboť perfektně zapadají do rámu. Protože je hliník lehčí než plast, jsou tato okna mnohem menší zátěží pro konstrukci. Poslední dobou se stále více řeší ekologie a plasty – a to je samozřejmě dobře – hliníková okna Ostrava jsou mnohem šetrnější i v tomto ohledu.

Jedinou nevýhodou v souvislosti s hliníkovými okny je cena. Přihlédneme-li ovšem k faktu, že jsou odolnější a déle vydrží, můžeme být klidní. Počáteční investice se po čase vrátí.

Nepodceňujte výběr firmy

Ať už se rozhodnete, pro jaká okna chcete, nezanedbejte výběr dodavatele, který provede všechny potřebné práce. Jedním z ukazatelů je samozřejmě cena, vzít nejvýhodnější nabídku ovšem obvykle není žádná výhra. Práce musí být odvedena kvalitně. Podezřele levná firma by mohla něco zanedbat a následně vám dělat problémy při reklamaci. Proto si vždy každou firmu poctivě prověřte, přečtěte si hodnocení zákazníků a zeptejte se známých, kdo měnil okna jim.

K prověřeným výrobcům patří Triogas. Na trhu funguje už od roku 2006, za tu dobu odvedla velký kus práce. Vyrábí plastová i hliníková okna Opava, dveře, ale také garážová vrata, zimní zahrady a související sortiment. Součástí komplexních služeb je dodání jak samotného produktu, tak veškerého materiálu potřebného k montáži a nakonec také montáž. Jinými slovy full servis se vším všudy.

Přidat komentář