Proč jsou plovoucí podlahy tak oblíbené? Víme to!

Ne nadarmo se říká, že podlaha je duší interiéru. Proto byste ji měli vybírat obezřetně a nikoliv pouze podle nejnižší ceny. Mnohem důležitější jsou užitné vlastnosti materiálu i celkový estetický dojem – podlaha přeci jen tvoří podstatnou část pohledové plochy. Zároveň se budete muset rozhodnout mezi podlahovými krytinami lepenými napevno a plovoucí podlahou. Na výhody „plovoučky“ jsme se zeptali odborníků z českobudějovické firmy Hajný – Podlahy České Budějovice.

O plovoucí podlahy České Budějovice jeví zákazníci zvýšený zájem. Obliba těchto krytin spočívá v neodolatelné kombinaci cenové dostupnosti, nadstandardní odolnosti a pěkného vzhledu. Jinými slovy nabízí o hodně muziky za relativně málo peněz.

Za pozornost stojí také snadná a rychlá pokládka, kterou zvládne každý zkušenější kutil. Samozřejmě je nezbytné dodržet doporučené technologické postupy, nicméně obvykle nedochází k žádným komplikacím.

Plovoucí podlaha se skládá z několika jednotlivých částí, které krytině propůjčují důležité zvukové a tepelné izolační vlastnosti. Pozornost věnujte především nášlapné vrstvě – obvykle bývá opatřena kvalitní úpravou pro ochranu před mechanickým poškozením. Sázkou na jistotu jsou krytiny od Hajný – Podlahy – vydrží opravdu hodně, a když se přeci jen poškodí, díly lze snadno vyměnit za nové bez nutnosti realizace nové podlahy.

A je to právě možnost lokální opravy (respektive výměny vadných dílů), pro kterou jsou plovoucí podlahy oblíbenější než lepené krytiny. V případě potřeby lze poučku kdykoliv rozmontovat, což je u podlahy připevněné napevno velký problém.

Velmi snadná je také údržba. Plovoucí podlahu stačí převysávat a následně setřít důkladně vyždímaným mopem či hadrem. Do spár mezi jednotlivými kusy se však nesmí dostat vlhkost – na tu jsou obvykle plovoucí podlahy náchylné, a proto nejsou určeny do místností se zvýšenou vlhkostí vzduchu. Výjimkou jsou materiály se speciální povrchovou úpravou.

Suma sumárum, plovoucím podlahám nechybí vůbec nic a naopak odpovídají všem standardům moderního bydlení. Chcete-li mít jistotu, že zvolíte správný typ, konzultujte nákup s odborníky z českobudějovického podlahářství.

Nedílnou součástí nabídky firmy Podlahy Hajný jsou také interiérové dveře České Budějovice. Konkrétně jde o elegantní interiérové dveře Hörman, které vypadají skvěle a perfektně doplní vaši novou plovoucí podlahu.

Přidat komentář