Okapový systém vybírejte obezřetně: Je důležitější, než si myslíte

Dům by měl mít pevné základy, pořádnou střechu, přes kterou neteče a perfektně těsnící okna. Ale to není ani zdaleka všechno. Podstatné jsou i stavební prvky, kterým spousta lidí nepřikládá velký význam. Bezesporu mezi ně patří okapy – systém pro zachytávání a následný odvod dešťové vody. A protože mají naprosto zásadní význam, rozhodně nepodceňujte kvalitu vybraného systému. Jaké vlastnosti by měl mít, vám demonstrujeme na systému Wijo od českobudějovické firmy SH&RP Metal s.r.o.

Okapy a svody z Českých Budějovic jsme si jako modelový příklad prvotřídního okapového systému odpovídajícího současným standardům nevybrali náhodou. Charakterizují ho trvanlivost, jednoduchost a variabilita – dá se použít v případě jakékoliv střešní krytiny a díky precizně vyrobeným prvkům a kvalitním povlakům vydrží v dobré kondici po mnoho let.

Bezproblémová montáž

Okapový systém Wijo se vyznačuje snadnou montáží, kterou zvládne se základními nástroji každý zkušenější kutil. Prvky do sebe perfektně zapadají, což výrazně usnadňuje a zkracuje čas potřebný pro realizaci.

Trvanlivost

Okap musí čelit rozmarům počasí a vydržet co nejdéle v původním stavu. Výrobce systému Wijo to moc dobře ví a vyrábí jej s ohledem na přísné evropské normy. Kombinace polyesterových povlaků (jsou odolné vůči korozi, povlak má tloušťku 35 µm) a kovu (ocel je obecně považována za odolný materiál) zaručuje dlouholetou životnost.

Za zmínku stojí také vynikající těsnost prvků a velmi dobrá odolnost vůči vysokému zatížení ledem a sněhem. Systém je jako stvořený do nepříznivého klimatu.

Pěkný vzhled

Jednou z požadovaných vlastností je také elegantní vzhled. A ani v tomto směru okapový systém Wijo nezklame. Uspokojí každého, kdo si zakládá na vysoké estetické úrovni domu.

Chcete se o okapech a svodech z Českých Budějovic dozvědět více? Přečtěte si o nich na sharpmetal.cz. V nabídce zároveň najdete oblíbené pozinkované žlaby Zambelli.

Přidat komentář