V čem si udělat jasno před rekonstrukcí bytu?

Rekonstrukce bytu bude taková, jakou si ji uděláte. Co to znamená v praxi? Pokud se pustíte do „hurá akce“, pravděpodobně skonči fiaskem. Ale když předem promyslíte všechny důležité aspekty, předejdete mnoha potenciálním problémům a s výsledkem budete nadmíru spokojení. Posuňme se však z obecné roviny do praxe. Co byste měli vědět, než dáte rekonstrukci zelenou?

Jak bude bydlení po rekonstrukci vypadat?

Jedna věc jsou vaše představy, druhá realita. Počítejte s tím, že po rekonstrukci váš byt nemusí vypadat stejně jako na inspirativních fotografiích, které jste si stáhli z internetu. Nejde ani tak o to, že by zkušení odborníci technicky nezvládli stavební práce, ale spíše o specifika interiéru. Ty je třeba zohlednit již v rámci návrhu a rekonstrukci provést tak, aby byl maximálně využit potenciál konkrétního bydlení.

Zdaleka nejzrádnější je plánování „za chodu“. Než se pustíte do akce (resp. dáte povel stavební firmě), měli byste průběh naplánovat do posledního detailu. V tomto směru vám usnadní práci odborníci, kteří vám navrhnou bydlení podle vašich představ a zároveň vás udrží na zemi – na základě svých bohatých zkušeností.

Kdo rekonstrukci provede?

Rozhodli jste se, že si většinu stavebních úprav uděláte sami, případně si vezmete na pomoc pár přátel? Pokud je vaši druhým jménem kutil Tim, máte spoustu času a znáte spolehlivé lidi, kteří skutečně dorazí a nenechají vás napospas rozdělané koupelně, proč ne! V opačném případě kontaktujte spolehlivou firmu, která realizuje rekonstrukce bytu na míru v plném rozsahu.

A proč je spolupráce s jednou firmou lepší než s několika subjekty? Důvod je prostý – synchronizovat a dohlížet na práci více dodavatelů je většinou nadlidský úkol. Rekonstrukce pod taktovkou profíků je naopak velmi příjemná záležitost. S rukama založenýma za zády budete pozorovat, jak vám vzniká nový domov – takový, o jakém jste vždy snili. A tak to má být.

Přidat komentář