Nový realitní portál mění zvyklosti. Fotky již nestačí, do popředí se dostávají videoprohlídky

Český realitní trh se pozvolna mění. Ještě donedávna si mohli zájemci o nemovitosti prohlížet pouze fotografie, ovšem nyní mají k dispozici také videa. S inovativním konceptem přišli majitelé portálu VideoBydleni.cz, které je stále více vidět a podle slov jednoho se spoluzakladatelů Jakuba Veverky chtějí do dvou let zaujmou pozici „dvojky na trhu“.

Prioritou spoluzakladatelů realitního portálu VideoBydleni.cz je budovat službu, díky které by mohli lidé hledat nemovitost jinak než doposud. Jen si to představte – líbí se vám levný dům na klíč, ale rádi byste se v něm „prošli“, což není dost dobře možné bez fyzické návštěvy. A protože ne každý může ve svém volném čase jezdit po celé republice a domlouvat si prohlídky desítek nemovitostí, nabízí se možnost shlédnutí videa.

Předpokladem je, aby video na server umístil prodejce či zprostředkovatel. V případě zavedených realitních portálů však nikdo takovou možnost neměl. Všechny umožňují pouze vkládání fotografií, nikoliv videí, jako je tomu v případě VideoBydleni.cz.

Jakub Vevera uvedl, že „díky portálu kupující předejde situacím, kdy se vydá na prohlídku nemovitosti na základě třech snímků a odjíždí domů zklamaný“. V praxi tím šetří čas oběma stranám – prodávajícímu i kupujícímu. Funguje to skvěle, a to bez ohledu na prezentovanou nemovitost. Video je vypovídající u realit na prodej v České Třebové i u moderních rodinných domů na klíč.

Jak Veverka, tak jeho parťák Jiří Tschiharsch mají v oboru letité zkušenosti. Dříve provozovali realitní kancelář a realitní trh proto důvěrně znají. Přibrali k sobě také programátora Ing. Miroslava Hejnu, který je nyní jedním z jednatelů.

Vzhledem k tomu, že možnost natáčení videa má dnes díky chytrým telefonům u téměř každý, videoprohlídky se jistě brzy stanou standardem. Přijdou vhod vždy, a to bez ohledu na to, zda je cílem byt na prodej v Kladně, či kdekoliv jinde. Ostatně posuďte sami.

Přidat komentář