Nepodceňujte dřevostavby a přečtěte si, v čem vynikají

Plánujete realizaci vysněného bydlení a rozhodujete se mezi stavbou z „klasických“ materiálů a domem ze dřeva? Dřevostavbám u nás svítá na lepší časy, ale přesto mezi neinformovanou veřejností panuje určitá nedůvěra. Například v souvislosti s rizikem vznícení, krátkou životností a dalšími negativy, které však o moderních stavbách neplatí. Proto jsme pro vás připravili výčet největších předností – možná vás přesvědčí, že dřevostavba od renomované firmy stojí za to…

Chcete bydlet rychle?

Jde vám o čas a nechcete příliš dlouho čekat? V tomto ohledu excelují právě montované dřevostavby. Rychlost realizace je doslova blesková, a to díky výstavbě suchou cestou. Celý proces obvykle zabere tři měsíce. Velkou výhodou je fakt, že nezáleží na ročním období.

Za zmínku stojí také nízké nároky na dopravu, protože jednotlivé prvky nejsou tak rozměrné a těžké jako jiné stavební materiály.

Energeticky nenáročné bydlení

Nízká pořizovací cena domu je jedna věc, ale jak je to s náklady? Dřevostavba může být energeticky nenáročná – vše závisí na kvalitě použité izolace a technologiích. Rozhodně můžete ušetřit nemalou částku a v průběhu budoucích let očekávat návratnost investic.

Dřevostavby však nemají jen úsporný charakter. Zároveň jsou ohleduplné k životnímu prostředí. Základním stavebním materiálem je dřevo, které má pasivní bilanci oxidu uhličitého.

Dům pro několik generací

Máte snad obavy, že vám dřevostavba vydrží jen několik let? Životnost domu, který postavili profesionálové, může přesáhnout i sto let. Což znamená, že budou mít kde bydlet i vaše vnoučata. Navíc se nemusíte bát, že by dům ze dřeva shořel jako papír – materiály vyhovují velmi přísným standardům a vůči požáru jsou velmi odolné.

Chcete-li se o kvalitních dřevostavbách dozvědět více, zamiřte na www.drevostavby-flexidomy.cz. Společnost Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o. má s realizací domů ze dřeva bohaté zkušenosti a postaví vám dům, který si zamilujete na první pohled.

Přidat komentář