Strojní omítání není jen extrémně rychlé. Má i další výhody!

Rekonstruujete nebo stavíte dům a čeká vás nahazování omítek? Bezesporu jde o činnost, která patří k těm míně příjemným a časově náročnějším. Navíc s nejistým výsledkem, protože kvůli špatné směsi nemusí omítka držet. Máte snad obavy z nepříliš dobrého výsledku? Budete-li důvěřovat moderním technologiím, nemusíte mít strach. Stavitelství je obor, který se neustále vyvíjí a díky nejnovější technice můžete mít nové omítky třeba za týden. Nevěříte? Extrémně rychlá a efektivní metoda zvaná strojní omítání předčí vaše očekávání!

Strojní omítání způsobilo ve stavebnictví malou revoluci, a to nejen kvůli rychlosti až 100 m2 za den. Velkou výhodou technologie je vysoká kvalita omítek, což souvisí se suchou maltovou směsí, která je k mání již namíchaná v pytlích. Výpočetní technika, pod jejímž dohledem výroba probíhá, zajišťuje, aby byla směs stejnorodá a měla vždy stejný poměr příměsí a rovnoměrnou kvalitu. Zatímco pro klasické omítání jsou výkyvy kvality běžným neduhem, u strojního omítání je riziko eliminováno.

Strojní omítky nachází uplatnění v exteriérech i interiérech, a to v souvislosti s omítáním rodinných domů, bytů i větších průmyslových areálů. K dalším výhodám patří vynikající hygienické a tepelné vlastnosti a možnost využití jako podklad pro další vrstvy.

Realizace strojí omítky trvá velmi krátkou dobu. K nahození omítky se používá omítací stroj, poté je stažena latí a po zavadnutí jo zarovnána. V průběhu pracovního procesu vzniká minimum odpadu a celkově je velmi čistý. Vzhledem k tomu, že se jedná o vesměs automatizovanou činnost, lze předem odhadnou přesnou spotřebu materiálu. Jakmile omítka zaschne, může se pokračovat s malířskými nebo dekoratérskými pracemi.

Realizací strojních omítek se zabývá například českobudějovická firma pod vedením Ing. Luboše Horňáka. Mimo to nabízí také zateplování budov, v rámci kterého využívá pouze kvalitní zateplovací systémy CEMIX. Další informace najdete na www.hornak-omitky.cz.

Přidat komentář