Dřevostaveb u nás přibývá. Brzy se přiblížíme k evropskému průměru

Je to k neuvěření, ale dřevostavby se na celkovém množství domů v USA podílí šedesáti procenty. V Kanadě je dřevostaveb ještě od deset procent více. Domy jsou logicky velmi populární také v evropských severských zemích. A sklízí úspěchy i v sousedním Německu, kde se podíl dřevostaveb pohybuje mezi patnácti až dvaceti procenty. Co se týče České republiky, montovaných domů ze dřeva je zde výrazně méně, ale v posledních letech začaly přibývat podstatně rychleji než v minulosti. O dřevostavby má zájem především mladší generace, která dokáže ocenit moderní technologické postupy a jedinečné vlastnosti dřeva.

Pokud si pod dřevostavbou představujete provizorní řešení plné kompromisů, mýlíte se. Současná podoba montovaných domů ze dřeva je úplně odlišná. Nemusíte se bát škodlivých látek, krátké životnosti či jiných neduhů, o kterých se v souvislosti s dřevostavbami neprávem hovoří. Certifikované materiály jsou na úplně jiné úrovni než v prvopočátcích a je jen otázkou času, kdy se počet dřevostastaveb v ČR dostane na evropský průměr.

drevostavby-na-klic

Z hlediska životnosti jsou montované dřevostavby na klíč plně srovnatelné se stavbami z „klasických“ materiálů. Dřevo je prověřený materiál, který se při stavbě domů používá od nepaměti.

Co se týče vzhledu, dřevostavby mohou vypadat stejně jako zděné domy. Podstatný rozdíl spočívá v rychlosti výstavby. Ta trvá několik týdnů až měsíců, tedy podstatně kratší dobu než výstavba zděného domu. Pro spoustu lidí je představa, že mohou bydlet třeba za jediný měsíc, naprosto nepochopitelná. Ale je to tak.

Platí však jedno důležité ale. Dřevostavba má skvělé vlastnosti jen za předpokladu dodržení všech doporučených technologických postupů. Realizace se musí ujmout renomovaná firma s dostatkem zkušeností a adekvátním vybavením. Jako příklad můžeme uvést známou olomouckou firmu HP Domy s.r.o., která je na trhu řadu let a má na kontě množství zdařilých realizací. Reference a další informace najdete na www.hpdomy.cz.

Přidat komentář