Nejlepší dárek pod stromeček, k výročí i na svátek? Investiční zlato!

Někdo nemá o nápady nouzi a tahá si inspirativní tipy na dárky z rukávu. Pokud to není váš případ a většinou se netrefíte do vkusu obdarovaného, máme pro vás zaručený tip my. Chcete-li darovat něco opravdu hodnotného, vsaďte na investiční zlato. Může mít spoustu podob a v žádné z nich nezklame. Proč je tak populární, a kde seženete ty nejlepší kousky?

Zlato je stálice, která neomrzí

Drahý kov je výjimečný svým vzhledem i vlastnostmi. Obdivujeme ho po tisíce let a hledíme na něj jako na uchovatele hodnot. I proto má investiční zlato takový úspěch. Zlaté cihličky přitom nejsou finančně nedostupné – stačí zvolit správnou hmotnost. Zatímco za gramový slitek zaplatíte méně než dva tisíce korun, stogramová cihla již vyžaduje řádově vyšší investici – ovšem neudělá ostudu ani jako dárek při velmi speciální příležitosti, jako je zlaté výročí svatby.

Mezi obecné výhody investičního zlata (pomineme-li fakt, že hodnota průběžně stoupá) patří skladnost a likvidita. Pokud se ho obdarovaný rozhodne prodat, může tak učinit prakticky kdykoliv.

Kdy je správný čas na zlatý dárek?

Odpověď zní – kdykoliv si to situace žádá. Zlaté dárky pro muže a ženy jsou univerzální. Třeba když někdo ve vašem okolí slaví svátek a vy chcete dotyčnému darovat něco lepšího než čokoládu. Dobrou volbou jsou mince, na nichž jsou vygravírována jména. Anebo dáte přednost znamení zvěrokruhu? Dojem udělají obě varianty. Nicméně ceny zlatých medailonů bývají vysoké, drtivá většina lidí dá při příležitosti svátku přednost mnohem levnějšímu stříbru.

Ale nabízí se i jiné příležitosti, které po dražším dárku doslova volají. Typicky odměna za vysokoškolský titul. Anebo k příležitosti životního jubilea.

Investiční zlato v podobě slitku, mince či medaile najdete v nabídce specializovaného e-shopu zlate-mince.cz.

Přidat komentář