Tipy na investice v roce 2021: Nemovitosti, kryptoměny i zlato

Zkušený investor ví, že správný čas na investování je v době hospodářského růstu i v období krize. Příležitostí k nákupu investičních nástrojů je vždy poměrně dost, někdy však může být těžké zvolit ty nejlepší. V následujícím přehledu najdete tipy na investice pro rok 2021 včetně reálných rizik. Kterou si nakonec zvolíte vy, je na vás. V každém případě nezapomeňte, že v případě těch rizikových je rozumné vkládat pouze prostředky, které můžete postrádat.

Nemovitosti

Domy, byty, chaty, chalupy i pozemky – o nemovitosti je v Česku nebývalý zájem a jejich ceny proto raketově rostou. Mnozí odborníci však tvrdí, že jsou silně nadhodnocené (ČNB uvádí až 25 %) a upozorňují na hrozící splasknutí realitní bubliny. Většinu Čechů dané tvrzení od pořízení investiční nemovitosti neodrazuje.

Kryptoměny

Nejen Bitcoin, ale také Ethereum, Monero, vtipný Dogecoin a spousta dalších kryptoměn již několik let představují fenomén investování. Nutno podotknout, že velmi rizikový. Některé kryptoměny přináší investorůmroční zisk řádově ve stovkách až tisících procentech, ve všech případech se ovšem jedná o velký hazard. Hodnota se může během dne propadnout třeba o čtvrtinu, a to i na základě domněnky jedné vlivné osobnosti. Elon Musk ví o ovlivňování krypta své.

Zlato

Na konec patří to nejlepší. Proč je favoritem našeho žebříčku zlato? Důvod je prostý – z dlouhodobého hlediska platí za nejstabilnější investici a kromě toho nabízí zajímavé zhodnocení. Již několik let zažívá silný býčí trend, který by mohl pokračovat i nadále.

Zlato sice neslibuje tak vysoké výdělky jako kryptoměny, ale nehrozí u něj ani výrazný propad. A protože je řádově levnější než nemovitosti, investovat si může dovolit každý. Začít můžete třeba nákupem v e-shopu zlate-mince.cz nebo v kamenné prodejně v Obecním doma v Praze. Obojí provozuje Pražská mincovna a.s. – specialista s tradicí od roku 2003.

Přidat komentář