Nejen dřevěné palety, ale i plastové přepravky mohou posloužit při výrobě nábytku

Kdybychom měli tento článek někomu věnovat, budou to kutilové a kreativní duše toužící po nevšedním zařízení a originálním řešení obyčejných věcí. Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou se zaměříme na to podstatné – k čemu se dají použít plastové přepravky? Milovníci DIY (do it yourself) nábytku se přejedli dřevěných palet a momentálně se nemohou nabažit právě přepravek.

Plastové přepravky představují praktického pomocníka, který se dá využít na přepravu a skladování potravin, výrobků, součástek a dalších věcí. Navíc si k nim lze pořídit vozík (viz https://www.pkgroup.cz/voziky-pod-prepravky/). Ale když vás omrzí katalogový nábytek a popadne chuť tvořit, můžete z přepravek nejrůznějších barev vykouzlit ohromné výtvory.

Knihovna

Pokud byly plastové přepravky k něčemu stvořeny, pak je to výroba knihovny. Jednoduše spojíte několik kusů k sobě a máte hotovo. Soustavu lze doplnit o nábytková kolečka a učinit z ní mobilní úložnou stěnu. Samozřejmě ji můžete využít tak pro uskladnění jiných věcí, třeba dekorací.

Sedátko

Možností, jak z plastových přepravek vytvořit pohodlné sedátko, je rovnou několik. Jedním z nich je montáž nožek pod přepravku, avšak nejsou nezbytně nutné. Zda sedací část vypletete provazem nebo vypolstrujete, je na vás. Polstrování je jistě komfortnější – jednoduše na vrch palety položte seříznutou OSB desku a na ni molitanový polštář.

Police do koupelny

Když několik barevných přepravek přišroubujete ke zdi, získáte esteticky zajímavou a zároveň velmi praktickou polici, která se bude vyjímat především v koupelně. Poskytne vám dostatek prostoru na ručníky, čistící přípravky a další nezbytnosti.

Stačí trocha šikovnosti a představivosti – a určitě přijdete i na další nevšední využití plastových přepravek. Kvalitní výrobky seženete u české rodinné firmy PK Group, která nabízí také plastové barely a nádoby (viz https://www.pkgroup.cz/nadoby-sudy-barely/), termoboxy či sortiment plastových výrobků pro domácnost.

Přidat komentář