Žádanou profesí na trhu práce je svářeč. Co všechno musí umět?

Hledáte zajímavé uplatnění v dělnické profesi, kde si vyděláte pěkné peníze? Buďte svářečem. O jeho práci je mezi českými firmami zájem. Jestliže tedy právě měníte zaměstnání, možná se vám oplatí si udělat svářečské zkoušky. Co tato profese všechno obnáší?

Co všechno musí svářeč umět?

Svařování kovů patří k činnostem, které se prováděly již v dávné minulosti. Ano, dokonce i ve starověku lidé potřebovali spojovat kusy kovu k sobě. Na rozdíl od dnešního způsobu svařování obloukem využívali tzv. kovářské svařování. Princip ale zůstal stejný. Dříve se takto vyráběly meče, dnes je svářeče zapotřebí například na stavbách. O práci určitě nebude mít nouzi, jedná se totiž o profesi na pracovním trhu žádanou.

Být svářečem znamená zvládnout vykonat svářečskou zkoušku a mít danou kvalifikaci, osvědčenou výučním listem či maturitou. Svářeč totiž musí prokázat své znalosti podle několika českých norem. Zároveň je nutné mít potvrzení o zdravotní způsobilosti tuto práci vykonávat. Lékařské prohlídky svářečů se provádějí jednou za pět let u osob mladších 50 let, u starších pak jednou za 3 roky.

Ochranné pracovní pomůcky jsou nutností

Ke své práci potřebuje mít svářeč potřebné vybavení. Tím je zejména moderní invertorová svářečka se stabilním výstupním napětím a s elektronickým řízením pomocí 32bitového procesoru. Nutností je pak mít na sobě ochranné pomůcky. Samostmívací kukly chrání hlavu a obličej svářeče před nechtěným dopadem jiskry, která by mu mohla způsobit nepříjemné zranění.

Praktické kukly reagují automaticky na jas paprsku zapáleného oblouku. Průzor je řízený elektronikou. Mezi oblíbené značky patří zejména kukly Panter, které nabízí také společnost Pantermax. Jedná se o kvalitní produkty, s nimiž jsou svářeči a brusiči maximálně spokojeni.

Výběr samostmívací kukly nebo svářečky neponechejte náhodě, ale nakupujte u profesionálů, kteří své práci rozumějí.

Přidat komentář