Na co si dát pozor při výběru vysokotlakého čističe?

S vysokotlakým čističem snadno umyjete dlažbu, špinavý zahradní nábytek, plot, kolo i automobil. Vzhledem k bohaté nabídce přístrojů, které jsou aktuálně na trhu, není výběr vhodného přístroje jednoduchý. „Wapky“ se liší v cenách, výkonech a dalších vlastnostech. Nechcete šlápnout vedle a zbytečně vyhodit peníze za nevhodný čistič? V tom případě vám přijdou vhod následující tipy.

Na příslušenství záleží

Při výběru vysokotlakého čističe zvažte jeho budoucí využití a přihlédněte k příslušenství, které dostanete již v základu. Někdy je výhodnější investovat do dražšího přístroje tým příslušenstvím nebo s možností budoucího rozšíření, což spousta levných modelů neumožňuje. Pokud si však vystačíte se základními funkcemi, není co řešit.

vysokotlaky-cistic-karcher

Jak je to s tlakem a dalšími parametry?

Mít k dispozici bohaté příslušenství je příjemné, ale jen za předpokladu, že wapka nabídne i dostatečný výkon a průtokové množství vody. Lepší vysokotlaké čističe umožňují mytí teplou vodou s příměsí saponátů.

Ještě důležitější než samotný výkon je optimalizovaný přívod vody. Jinými slovy – co z vysokého výkonu, když z vodovodního řádu potřebné množství vody nedostanete? Navíc, i levnější vysokotlaké myčky dokáží vyvinout tlak, který poškodí lak na autě. V tomto ohledu se vyplatí vsadit na přístroje s regulací výkonu.

Chcete kvalitu za dobrou cenu? Vsaďte na Kärcher!

Světovou jedničkou v segmentu vysokotlakých čističů pro domácnost a hobby je Kärcher. Výrobce nabízí několik modelových řad a ceny nejlevnějších wapek začínají kolem 2 000 Kč.

cistice-karcher

Kärcher je tradiční výrobce, u kterého můžete počítat s kvalitním dílenským zpracováním, spolehlivými motory, inovativními funkcemi a bezkonkurenční cenou. Výrobní portfolio čítá také parní čističe, podlahové mycí stroje, stroje na čištění koberců a čalounění, vysavače a další domácí i profi techniku.

Přidat komentář