Blíží se zima. Chopte se zakrývací plachty a schovejte pod ní, co můžete!

Blíží se zima, ale ještě než začnete nasávat jedinečnou atmosféru ladovských scenérií, upřete svou pozornost na vaši zahradu. Máte nejvyšší čas na podzimní přípravy, které spočívají jen v zazimování trávníku. Otázka zní – jak naložit se stavebním materiálem, který zbyl po letní rekonstrukci? Neriskujte znehodnocení povětrnostními vlivy a proveďte patřičná opatření. To samé platí i o vašem automobilu. Bez možnosti celoročního garážování hrozí, že se i na vozidle podepíší rozmary počasí… Kam tím míříme? K možnostem využití zakrývacích plachet, které vyrábí na míru Petr Štěpáník. Mimo jiné slouží i k zakrytí plotu a dalším účelům, ale k tomu se dostaneme později.

Proč si pořídit zakrývací plachtu?

Zakrývací plachty jsou v mnoha ohledech neocenitelné. Nachází využití v rámci stavebních prací, přikrytí sena, zahradní techniky a dalších věcí, které se nevešly do stodoly a od garáže. Ať už jsou vaše požadavky jakékoliv, s kvalitní plachtou zakryjete cokoliv.

Pro účely zakrývání stavebního materiálu, strojů, stohů slámy apod. jsou jako stvořené zakrývací plachty z tkaného polyetylenu. Jde o velmi pevný a nepromokavý materiál, který odolá vnějším vlivům po celý rok. Polyetylenovou plachtu neznehodnotí kyseliny ani alkálie a zachovává si své vlastnosti v extrémních teplotách od -50°C do 85°C. Díky zesíleným okrajům nehrozí třepení a stabilitu zajistíte upevněním provazu přes kovová oka.

zakryvaci-plachta

Firma Plachty Štěpáník vyrábí zakrývací plachty z folií o tloušťkách 0,2 – 0,4 mm, a to v modrém a zeleném provedení. Plachty s určitými rozměry jsou k dostání také v bílé a průhledné verzi. Pokud se nespokojíte se standardizovanými rozměry, poptejte výrobu krycí plachty na míru. V nabídce nechybí ani kompletní sada doplňků, které byste mohli v souvislosti se zakrýváním potřebovat. Jedná se o silonové šňůry, háčky a pružné gumy.

Tip: Zakrývací plachty od Petra Štěpáníka jsou velmi odolné. Vydrží mnohonásobně déle než o něco levnější, ale nekvalitní plachty. Investicí do kvality ve finále ušetříte peníze, čas i nervy.

Nenechávejte své auto napospas počasí

Zakrývání materiálu máme za sebou. Tím ovšem možnosti plachet teprve začínají. Zmínili jsme se o neblahém vlivu zimy na karoserii automobilu. Nemáte-li k dispozici garáž nebo přístřešek, pravděpodobně budete muset brzy řešit začínající korozi a vyměnit nahnilé gumové prvky. Nabízí se i mnohem levnější alternativa v podobě praktické autoplachty.

autoplachta

Autoplachta představuje perfektní řešení pro každého, kdo nemůže automobil garážovat. Kromě ochrany před korozí a uhníváním gumových prvků slouží i jako prevence před poškrábáním laku. A během horkého léta ji oceníte z jiného důvodu – zamezí přehřívání interiéru. Stejně jako v případě zakrývací plachty počítejte s vysokou odolností.

Autoplachta je k dostání ve třech standardnizovaných rozměrových variantách (pro malá, střední a velká auta). Natažení je rychlé a bezproblémové – jednoduše plachtu přehrnete přes okraje auta a postranní zrcátka do k tomu určených kapes. K autoplachtě dostanete zdarma praktickou brašnu, do které plachtu uložíte.

Stínící sítě nejen na ploty

Na závěr jsme si nechali rozšířené stínící sítě na ploty. I ty jsou totiž nedílnou součástí portfolia a zaujmou především 90 % stínivostí. Používají se jako ochrana před ostrými slunečními paprsky, a to na plotech, ve sklenících, u pískovišť i v zahradních přístřešcích. Samozřejmostí je použití na plotech u sportovišť (tenisové kurty).

stinici-site-na-ploty

Petra Štěpáníka můžete navštívit v kamenné prodejně v obci Chvalčov (nedaleko Bystřice nad Hostýnem) nebo ho kontaktovat telefonicky či mailem. Další informace o produktech a možnost objednávky online najdete na www.peplachty.cz.

Přidat komentář