Jen máloco vytvoří tak romantickou atmosféru jako krb

Pohodlná křesla otočená směrem na hřejivý oheň z krbu. Znáte snad lepší způsob, jak trávit chladné večery? Topidla s opravdovým ohněm vytváří nenapodobitelnou atmosféru a pomyslné „teplo rodinného krbu“. Pokud si pohráváte s myšlenkou na stavu krbu, nepřestávejte číst!

Krby mají mnoho podob

Současná nabídka krbových sestav a materiálů je neuvěřitelně pestrá. Umožňuje sestavení takřka libovolného krbu. Ať už preferujete klasiku – krb obezděný límcovými cihlami, nebo moderní řešení v podobě prosklené krbové vložky, přijdete si na své. Za zmínku stojí také rustikální krby s nerezovými, kamennými a dřevěnými dekoracemi.

Vybrat ten pravý krb není snadné. Měli byste si předem ujasnit požadavky a rozmyslet se, jestli vám bude sloužit spíše jako dekorace a na občasné zatopení, nebo jako důležitý doplněk hlavního zdroje tepla.

Podstatný je samozřejmě i design krbu. Měl by do interiéru zapadnout a korespondovat s ostatními prvky. Zároveň si promyslete, kde budete skladovat dřevo. Vyčleníte pro topivo prostor přímo v prostoru krbu – pod vložkou nebo vedle ní? Další možností je proutěný koš vedle krbu.

Do stavby svépomocí se raději nepouštějte

Zájem i krby stoupá a spousta lidí se, ve snaze ušetřit, pouští do stavby svépomocí. Pokud vás napadlo totéž, ale nemáte o kamnařině ani ponětí, raději si pozvěte na pomoc profesionály. Stavba krbů není jednoduchá a má-li vše fungovat na sto procent, nesmí se podcenit výběr komponentů ani technologický postup práce. Špatně postavený krb nejenže není stoprocentně funkční – v krajním případě může být i nebezpečný.

Chcete krb? Obraťte se na profíky

Odborníci z firmy Krby Praha Pelant upozorňují, že výběr firmy, která bude krb realizovat, je velmi důležitý. Jen zkušený kamnář vymyslí řešení na míru a realizuje krb ke stoprocentní spokojenosti klienta. Firma Krby Pelant je členem cechu kamnářů a zabývá se realizací krbů více jak 15 let. Zabývá se prodejem veškerého příslušenství (vložky, obklady krbů…) i stavbou. Ukázky realizací a další informace najdete na www.krbypelant.cz.

Přidat komentář