Jarní aktivity, které vám zlepší náladu

Jste aktivní člověk a činnosti, které dělat doma vás moc nenapadají? Některé jarní aktivity se hodí směřovat na dvorek, případně do nejbližšího parku nebo lesa, jiným se však můžete věnovat i v pohodlí svého domova. Co děláte na jaře vy?

Příprava zahrady

Jarní práce na zahradě vám vykouzlí úsměv na rty. Možná se budete divit, ale „hrabání“ v hlíně opravdu uklidňuje a i v minulosti sloužilo ke zlepšení nálady. Hlína má totiž až skoro zázračné účinky, protože se uzemníte, přestanete myslet na to, co vás trápí a budete vnímat jen práci rukama. Naplánujte si zvelebování zahrady a užijte si první jarní paprsky slunce.

Úklid terasy nebo balkónu

I když úklid není vaší oblíbenou činností, jaro si o tuto činnost přímo říká. Zbavte se zimních dekorací, schovejte zimní výbavu a vytáhněte pohodlný zahradní nábytek a užijte si první kávu na terase. Nebojte se připravit na slunečné dny instalací bočních markýz, a případně také rolet nebo závěsů. Pokud nebydlíte v domě, ale v bytě oceníte markýzy na balkón.

Procházka se psem a dětmi

Vyjděte si na procházku se psem nebo s dětmi, v ideálním případě můžete „vyvenčit“ všechny své mazlíčky. Nedívejte se na hodiny, užijte si první jarní květiny, které právě teď začínají kvést a pořiďte si venku nové fotky do rodinného fotoalba.

Kreativní činnosti

Věnujte se kreativním činnostem. Pokud jste nikdy nemalovali, možná je právě teď ideální čas na to, abyste si koupili plátno, akvarelové nebo olejové malby a vytvořili tak svůj první obraz. Věnujte ho pak jako dárek kamarádce nebo třeba prarodičům.

Meditace a cvičení

Letos zapomeňte na detoxikaci organismu pomocí jídla, vyzkoušejte raději meditaci a pravidelné cvičení. Zapojte do svého každodenního rozvrhu alespoň 30 minut plánovaného pohybu. Pomocí kazetových markýz proti dešti si vytvoříte na terase ideální cvičební prostor, a to i za horšího počasí.

Párty s přáteli

Chybí vám akce a párty s přáteli a chtěli byste je pozvat na návštěvu a konečně si říct, co nového jste zažili? Zkuste online svět a virtuální povídání. Připravte si víno, oříšky a nebojte se obléct ani do svátečního oblečení. Zapojte web kameru a udělejte si společnou párty i na dálku.

Přidat komentář