9 skvělých tipů na praktické dárky nejen do kuchyně

Vánoce jsou sice za námi, ale příležitostí k obdarování rodiny a přátel je víc než dost po celý rok. Obvykle máme tendence „vymýšlet kolo“, respektive co nejoriginálnější dárek – spoustě lidí přitom udělá radost i něco velmi praktického. Třeba pomocníci do kuchyně či jiné domácí potřeby. Pro inspiraci jsme pro vás vybrali devět kousků, se kterými vedle nešlápnete.

Sušák na prádlo

Uznáváme, že sušáky na prádlo nepatří mezi klasické dárky, ale ruku na srdce – kolik hospodyněk používá sušáky, které už jsou dávno na odpis. Ohnutá konstrukce, polámané šprušle… Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo pračku prakticky nevypíná – a nemá k dispozici sušičku, bez obav mu věnujte právě tohoto pomocníka.

Louskáček

Kde je louskáček, když máme chuť na čerstvé ořechy? Většinou ho někam uklidíme a natrefíme na něj až v momentě, kdy ho vůbec nepotřebujeme. Proto jsou i louskáčky cenným dárkem!

Designový hrnek

Hrnků není nikdy dost. A těch ve stylovém designovém provedení je ještě méně. Hrnky patří k milým dárkům, které obdarovanému vždy vykouzlí úsměv na rtech.

Hrnce

Kvalitní hrnce jsou vyšší level. Stojí řádově více než výše uvedené produkty, ovšem v kuchyni se rozhodně neztratí. Jen je třeba promyslet, jaký typ by obdarovaného potěšil nejvíce. Pokud vám nevadí větší investice, nebojte se sáhnout po hrnci se speciální povrchovou úpravou pro efektivnější přípravu pokrmů.

Pánve

V případě pánve platí podobná pravidla jako u hrnce. Dražší kousky obvykle nabízí mnohem lepší užitné vlastnosti i trvanlivost. Každopádně jde o pomocníka, který se by v kuchyni chyběl neměl. Divili byste se, kolik lidí po pořádné pánvi touží a z nepochopitelného důvodu si ji nekoupí. Berte to jako šanci.

Plechy na pečení

Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo tráví více času u trouby než kdekoliv jinde, určitě ocení plechy na pečení – ty s nepřipékavým povrchem stoprocentně.

Prostírání

Prostírání je praktický doplněk, který chrání povrch stolu před poškozením a zároveň může zvednout celkovou estetickou úroveň při stolování. Poohlédnete-li se po provedení, jež bude ladit s ostatními kuchyňskými dekoracemi, trefíte se do černého.

Náplně do odvlhčovače

Co dodat k této položce? Snad jen, že náplně do odvlhčovače obdarovaného sice nechytnou za srdíčko, ale i tak se budou hodit. Třeba ve chvíli, kdy se na zdech objeví plíseň a dotyčný bude potřebovat urychleně snížit vlhkost vzduchu v dané místnosti.

Dózy na potraviny

Proč se zaměřit na dózy na potraviny? Sortiment čítá nosiče na jídlo, mísy všeho druhu, ale také skleněné dózičky, termobrašny a v neposlední řadě třeba box na vajíčka. A samozřejmě také vkusné plechové dózy. Koukněte třeba na české Orion domácí potřeby, určitě mezi nimi najdete kousek, který obdarované osobě zpříjemní život.

Přidat komentář