Nejoblíbenější značky rumů pro rok 2021

Pravidelné pití alkoholu má na fungování lidského organismu fatální dopad. V České republice je příčinou cca 6 % z celkového počtu úmrtí, což o jeho škodlivosti vypovídá více než dostatečně. Pokud si však přesto bez alkoholických nápojů nedokážete představit život – a dopřáváte si je spíše příležitostně, neváhejte investovat do kvalitních výrobků, jejichž chuť vám přinese mnohem intenzivnější zážitek než laciný patok. Jaké speciality by neměly chybět v domácí barové skříni skutečného fajnšmekra? Zaměřili jsme se na nejoblíbenější značky rumů pro rok 2021.

Rumy Diplomático Reserva

Značka Diplomático patří k nejprodávanějším na světě. Rumy Riplomático Reserva pochází z Venezuely a vděčíme za ně cestovateli Dnu Juanchovi Nietu Melandezovi.

Rumy Legendario

Kdo si rád pochutná na sladším nápoji, měl by vyzkoušet nápoje značky Legendario. Jejich „rozinková“ chuť je nezaměnitelná a jen tak neomrzí.

Rumy Zacapa

Původem z Guatemaly a v současné době jedny z nejžádanějších a nejkvalitnějších na světě, to jsou rumy Zacapa, které se vyrábí v oblasti položené 2300 m nad mořem.

Bumbu Rum

Charakteristický svou jemnou, nasládlou a komplexní chutí, to je Bumbu rum přímo z Barbadosu.

Dos Maderas

Stoprocentně karibský rum zraje pět let v exotickém ráji, a poté putuje v dubových sudech do Španělska, kde několik let zde zraje v sudech po sladké sherry.

Don Papa

Filipínské rumy Don Papa dokazují, že špičkové produkty pochází i z jiných koutů světa než z Karibiku. Výrobce pěstuje cukrovou třtinu v oblastech s nejúrodnější půdou a výsledek stojí za to.

Blue Mauritius

Výjimečné nápoje z ostrova Mauricius voní po dřevě, sušeném ovoci a kůži. Nenechají vás na pochybách, že jste sáhli po znamenitém moku.

A.H.Riise

Výroba na karibském ostrově St. Thomas pod vedením dánského lékárníha A.H.Riise vyústila v excelentní rumy, které se těší oblíbě napříč širokou komunitou vyznavačů tohoto nápoje. Vyplatí se vyzkoušet.

A kde seženete kvalitní rum v akci? Poohlédněte se po něm v e-shopu winehouse.cz!

Přidat komentář