Jak si doma prodloužit léto?

Kalendář není lhář a podzim už nemilosrdně klepe na dveře. Pokud i vy patříte mezi milovníky léta a nemůžete se rozloučit s teplými dny a příjemnými večery, je nejvyšší čas začít jednat. Větru ani dešti sice neporučíte, můžete si však pořádnou porci tepla a slunce „zakonzervovat“ na vlastním balkoně. Jak je to možné?

Až o pár stupňů vyšší teplotu dokáže udržet zasklený balkon nebo lodžie. Uzavření prostoru pomocí speciálních zásuvných skel stabilizuje klima a zabrání, aby sem pronikl nepříjemný podzimní vítr, zvýšená vlhkost nebo sem dokonce pršelo. Obyvatelé takto upraveného balkonového místa zde mohou další měsíce v klidu relaxovat a vychutnat si výhledy na barvící se přírodu. A výhledy za to vskutku stojí!

Držte teplo pod pokličkou

Zasklení balkonu Pekstra rovněž představuje úspory na vytápění bytu. Majitelé budou překvapeni, že během topné sezóny mohou ušetřit až třetinu všech nákladů na energie. Skelní systém efektivně zabrání průniku studeného vzduchu zvnějšku a zároveň díky průhlednosti propouští světlo a slunečný svit, jenž teplotu na balkoně drží v příjemném rozmezí po mnoho týdnů. Pokud máte balkon orientovaný na jih, garantujeme, že budete moci v tričku s krátkým rukávem na balkon i na konci listopadu.

Upravený balkon už nebude pouhou sezónní záležitostí, ale začne vám sloužit po většinu roku. Můžete na něm bez problému usušit prádlo, proměnit ho v „zimní zahradu“, kde bez rizika zmrznutí přezimují květiny, ale stejně tak i drobná zvířena, jako je například exotické ptactvo. V době podzimních a zimních měsíců může balkon sloužit jako provizorní spíž nebo uložiště sportovních potřeb. Stále více majitelů nemovitostí využívá podstatnou část balkonu jako zónu pro oddych a místo k občerstvení. Taková ranní káva na čerstvém vzduchu a sklenička dobrého vína při pohledu na zapadající slunce není vůbec k zahození.

Jak na to?

Kontaktujte výrobce a prodejce PEKSTRA, který se modernizací a zasklením balkonů zabývá. Instalace není nijak technologicky náročná. Bezrámový zasklívací systém AluFlexi se skládá z hliníkových vodících profilů a čirého bezpečnostního skla o tloušťce 6mm. Výplň je vsazena do hliníkového rámu, který pojíždí po spodní nosné a horní vodící kolejnici. Zasklívací systém je vyráběn ve dvoudílných až pětidílných variantách. Okna se zasouvají za sebe, což v praxi znamená, že při pětidílném provedení lze docílit otevření až 4/5 zasklené plochy. To je výhodné ve dnech, kdy venkovní teplota opět stoupne.

Přidat komentář