Co by byl dům bez balkonu?

Moderní byty v rezidencích cílí na minimalismus. Vzdušnost, prosvětlenost, balkony, lodžie, terasy a předzahrádky. To je to, co odlišuje stylový atypický byt od „panelákových králíkáren“. Elegantní a snadné prostupy do exteriérů prostě k standardnímu bydlení v 21. století patří.

Kdo nemá vlastní balkon, jakoby nebyl. V případě, že nemovitost balkonem nedisponuje nebo jej má ve špatném technickém stavu, či je nedostatečná jeho velikost, není nic ztraceno. Specialisté z PEKSTRA si umí poradit v každé situaci. Vymění staré balkony za nové a instalují balkon i tam, kde nikdy předtím nebyl.

Praktické řešení

Velmi oblíbený je typ závěsného balkonu. Závěsné ocelové balkony mají vlastní nosnou konstrukci balkonu tvořenou bočním rámem o tvaru čtverce, který je přivařen k podlahové desce. Boční rám je úhlopříčně protnut nosným ocelovým úchytovým táhlem. Horní část balkonu je osazena zábradlím. Balkony jsou vyráběny v šíři 2500 mm a hloubce 900 – 1500 mm půdorysných variantách NORMAL, ARCUS i IDEAL.

Prakticky a esteticky dokonalé jsou hliníkové balkony, které jsou s novým kotvením přisazeny přímo k fasádě domu bez mezery. Architektonicky zdařilé jsou i balkony přichycené pomocí stropních táhel. Balkony PEKSTRA dostanou nejen nový a moderní vzhled, ale kotvení pomocí stropních táhel je vhodné především pro bytové domy, které nemají nosné obvodové zdivo.

Výroba na zakázku

V neposlední řadě není možné pominout atypické balkony, které nepodléhají žádným jiným normám, než statice a posouzení únosnosti stavby. Nabídka je velmi rozmanitá a vše je zakázkovou výrobou přesně podle výběru a projektu klienta.

Nové balkony a lodžie PEKSTRA výrazně zvýší uživatelskou hodnotu každého bytu. Cílený vývoj, zkušenosti a vlastní výroba balkonů přináší mnohonásobný bonus v jejich bezpečnosti, zvýšení standardu a zlepšení designu dokonce nad úroveň současných požadavků. Balkony a lodžie PEKSTRA jsou nejen optimální náhradou těch původních, ale i vhodným řešením jakékoliv stavby. Nabídka balkonů a lodžií je rozmanitá a lze říct, že nový balkon je technicky možné provést v každém bytovém domě.

Přidat komentář