Jak je to s pojištěním domácnosti a nemovitosti?

Statistiky hovoří jasně. Češi si svého majetku váží a snaží se předcházet rizikům. Vyřízení pojištění bytu a domácnosti je pro nás poměrně standardní záležitost, ale na druhou stranu se něm mnohdy šetříme. Zároveň nekontrolujeme zastaralé smlouvy a nakonec se divíme, když se pojišťovna začne „cukat“. K nejzásadnějším (a osudovým) chybám však patří zaměňování dvou zdánlivě identických produktů – pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Prozradíme vám, v čem se liší a proč byste měli vyřízení zvážit i vy.

pojisteni

Pojištění nemovitosti nechrání domácnost jako takovou

Pojištění nemovitosti chrání nemovitost a ostatní stavby na pozemku, které k nemovitosti náleží. Krytí se však nevztahuje na škody v domácnosti a na vybavení. Pojišťovny se v praxi setkávají s případy, kdy klientův dům utrpí škody v důsledku povodně nebo jiné živelné katastrofy, ale klient má nárok pouze na úhradu škod souvisejících s nemovitostí. Pojištění nemovitosti se na škody v domácnosti nevztahuje.

Za pojištění lze ušetřit tak, že si sjednáte kompletní balíček

Pokud jste do posud na pojištěním nemovitosti a domácnosti váhali a neměli jasno, v čem se produkty liší, nyní máte šanci vše napravit. Buďte důslední a dobře si přečtěte smluvní podmínky obou druhů pojištění. Některé pojišťovny nabízí cenově výhodné balíčky pro komplexní pojištění domácnosti a nemovitosti. Jedině tak budete mít jistotu, že v případě škodní události dostanete adekvátní plnění.

pojisteni-nemovitosti

Vypočítejte si cenu pojistného online

Kolik vás bude pojištění stát, vám spočítá kalkulačka pro majetkové pojištění. Nechcete-li ztrácet čas schůzkami se zástupci jednotlivých pojišťoven, pojistěte svou nemovitost a domácnost z pohodlí domova.

Přidat komentář