Rekuperace do bytu: Chcete dýchat zdravěji a šetřit peníze za teplo?

Záleží vám na svém zdraví a zdraví své rodiny? Pak jistě s chutí čerpáte veškeré informace, které nějak souvisí se zdravějším bydlením. A protože k základním pilířům patří čistý vzduch, bude se vám hodit tip na moderní systém pro efektivní větrání. Rekuperace představuje bezkonkurenční způsob zkvalitnění vzduchu v obývaných prostorách. Nepřetržitý přísun čistého vzduchu do vaší domácnosti zajistí decentralizovaný ventilační systém.

Co získáte řízeným větráním?

rekuperaceRekuperace do bytu vám přinese čistší vzduch. Díky filtru se do místnosti nebude dostávat prach a případně i další alergeny (v závislosti na zvoleném filtru). Podstatnou výhodou větrání s rekuperací tepla je také výrazná úspora za energie, což je žádoucí především u nízkoenergetických a pasivních domů a naopak i u starších staveb s vysokými náklady na topení.

Díky rekuperaci tepla se často vytratí problémy s nadměrnou vlhkostí, které objevily v souvislosti s rekonstrukcí (zateplení, výměna a utěsnění oken).

Benefity lokální rekuperační jednotky

„Klasická“, tedy centralizovaná jednotka je finančně nákladná a realizace vyžaduje určité stavební úpravy kvůli systému rozvodu vzduchu. Lokální rekuperace do jedné místnosti rozvody vzduchu nepotřebuje, je méně náročná na prostor a ve srovnání s centrální rekuperací spotřebuje až o 20 % méně energie. Úspora je dána tím, že jednotka nemusí odvětrávat několik místností zároveň, takže nedochází ke ztrátám kvůli delších rozvodů. Za zmínku stojí i rychlá a snadná montáž, která probíhá přímo v bytě bez nutnosti použití plošiny.

O rekuperaci ví vše lidé z Turbovexu

Chcete se o možnostech rekuperace do bytu dozvědět více? Obraťte se na profesionály ze společnosti Turbovex, která se v oboru vzduchotechniky pohybuje přes 40 let a má bohaté zkušenosti s prodejem i vývojem decentralizovaných ventilačních systémů. Další informace najdete na www.turbovex.cz.

Přidat komentář