Jak čistit s vysokotlakým čističem?

Bezkontaktní čištění je výdobytkem moderní doby a pomáhá k rychleji a jednoduše vyčištěné kapotě auta, ale i okolí domu jako je terasa, chodníky, příjezdová cesta, nábytek či schody.

Může se ale stát, že už se v programech a funkcích tak trochu ztrácíte. Nechcete si asi poškrábat lak drahého motorového miláčka a ani pískovcové materiály, kterých je na některých zahradách hojně. Někde je naopak pořádně přidat na tlaku. A pokud chcete vzít zahradu s autem takříkajíc jedním vrzem, prozradíme vám několik základních informací! Aby čištění mohlo proběhnout zcela bez kontaktně, bez poškrábání citlivých povrchů a bez hadrů. Vše půjde jako po másle a ani si v podstatě neušpiníte ruce.

Bezkontaktní mytí se provádí pomocí vysokotlakého čističe a aktivní pěny. Potřebujete k tomu jen jeden kvalitní přístroj, který všechny funkce zastane. Máme pro vás tip na jednu konkrétní tlakovou myčku, se kterou pro vás čištění bude hračka.

 Jeden přístroj na bezkontaktní mytí, který zvládne všechny kroky

Mytí, nanášení aktivní pěny i oplach zvládne vysokotlaká myčka Kärcher K 5 Power Control. Kolem vozu se bude díky velkým kolečkům pohybovat s elegancí zkušeného tanečníka a pustí vás přesně tam, kam bude potřeba, jelikož 10 metrů dlouhá vysokotlaká hadice neklade žádná omezení. Pokud byste tápali, jaký tlak zvolit, doporučujeme medium nebo se poradit s chytrou aplikací Kärcher Home & Garden, kterou si můžete stáhnout do telefonu. Na tlakové pistoli vždy vidíte aktuálně zvolený tlak vody, který můžete libovolně přepínat dle čištěného povrchu. Dva pracovní nástavce nabízí široké využití pro čištění různých povrchů okolo domu, ale vězte, že pro čištění vozu je určen nástavec Vario Power Jet. Jeho široký paprsek poslouží k oplachu hrubých nečistot. K nanášení aktivní pěny jednoduše vložte lahev s čisticím prostředkem Plug ‘n’ Clean a na  nástavci nastavte polohu „MIX“. Velkým plusem je i možnost použít alternativní vodní zdroj jako je dešťová voda ze sudu, jelikož je myčka vybavena samonasávací funkcí.

4 zásady pro umytí auta!

  1. Auto důkladně opláchněte vodou, abyste odstranili prach a pevné nečistoty.

  2. Na čelní sklo použijte přípravek na odstranění hmyzu a nechte jej krátce působit.

  3. Pěnu naneste pěnovací tryskou nejdříve odspodu a pokračujte až ke střeše auta. Díky tomu pěna nezaschne a budete mít přehled, která místa jste už čistili.

  4. Celý vůz opláchněte čistou vodou odshora dolů.

Co rozhodně nikdy nedělejte!

  1.  Při mytí vozidla nepoužívejte bodovou trysku, protože by poškodila lak.

  2. Nesnažte se odstranit nezdolné nečistoty vyšším tlakem, ani krátkodobě. Pro mytí vozu je ideální 110-130 barů.

Tato pomocnice vám ale pomůže udržet čistou příjezdovou cestu, okolí domu, nábytek, zídky i chodníky, takže rozhodně nezůstane dlouho v koutě. V aplikaci naleznete i nápovědu, jaký tlak a nástavec zvolit.

Více informací naleznete na www.karcher.cz.

Přidat komentář