Použití infrapanelů ve starším domě

Infrapanely jsou moderním způsobem vytápění, který se stále více rozšiřuje. Jsou to panely, které vydávají sálavé teplo, podobně jako kachlová kamna, které je absorbováno předměty a povrchy v místnosti, a tyto povrchy následně vydávají teplo. Tento způsob vytápění je výhodný i pro starší domy, které jsou špatně izolované, nebo pokud mají vysoké stropy a místnosti s otevřeným prostorem.

Výhodou infrapanelů je, že nevysoušejí vzduch jako tradiční topení a vytvářejí příjemné teplo podobné slunečnímu. Mohou být instalovány na stěny i stropy a jsou k dispozici v mnoha různých velikostech a tvarech. Sálavé teplo také vysouší stěny a tím zlepšuje jejich tepelně-izolační vlastnosti a eliminuje se riziko vzniku plísní. Minimální konvekční proudění také snižuje množství prachu ve vzruchu. Infrapanely jsou tak vhodné i pro alergiky a astmatiky.

Pokud zvažujete instalaci infrapanelů ve vašem starším domě, je instalace velmi snadná. Můžete částečně využít současných rozvodů elektro od přímotopů / akumulačních kamen a nebo se připraví nové. Lze také zajistit změnu sazby na zvýhodněnou D57d a celý dům může využívat tento levnější tarif a tím snížit náklady na provoz domácnosti.

Pokud máte starší dům s vysokými stropy a otevřeným prostorem, mohou být infrapanely dobrým řešením, protože nevytváří velký teplotní rozdíl mezi podlahou a stropem – zpravidla jen do 1-2°C. Snižují se tak tepelné ztráty stropem a zlepšuje se tepelná pohoda u země. Navíc, pokud jsou instalovány na stěny, mohou být velmi esteticky nenápadné například v provedení obrazu nebo zrcadla a přispět k modernizaci vašeho domu.

Před instalací infrapanelů je důležité poradit se s odborníky, kteří vám pomohou zvolit správnou velikost a umístění panelů a stavbu si osobně nezávazně zaměří.
Kromě nízkých nákladů na provoz, jsou také poměrně příznivé náklady na instalaci a v porovnání se systémy vytápění na plyn nebo tepelným čerpadlem, nabízí infrapanely krátkou dobu návratnosti investice a prakticky nulové náklady na údržbu a servis. Pokud hledáte moderní a efektivní způsob vytápění pro váš starší dům, infrapanely jsou dobrou volbou.

Přidat komentář