Důvody, proč si pořídit krb do novostavby

Při plánování novostavby zjistíte, že je před vámi spoustu rozhodnutí. Jedním z nich je i to, jakým způsobem chcete topit a jestli už v samotném projektu domu počítat s krbem. Podívejte se na důvody, proč říct krbu ano!

Romantika u krbu

Co vás napadne jako první, když se řekne krb? Pro někoho je to práce se dřevem, nutnost jej sekat a ukládat na své místo, odkud se posléze bere na topení. Pro jiného je to romantická chvíle s partnerem, případně horská chata v zimě, kde se dá topit právě jen krbem. Najděte si na krbu ty příjemnější představy a chtějte, aby byl součástí i vašeho domu.

Úplně jiné teplo

Nechce se vám pracovat se dřevem? Nebojte se topit dřevěnými briketami a peletami. Výhodou topení v krbu je naprosto jiné teplo, než které získáme například z plynového nebo elektrického topení. Krb udělá váš domov útulnější a vy si můžete užít hřejivý a sálavý oheň. Vyzkoušejte také dřevěnými briketami zatopit přes noc a ráno se díky jejich dlouhé výhřevnosti můžete těšit na příjemné teplo hned po probuzení.

Setkání s rodinou

U krbu se scházejí lidé již po staletí. Říká se, že oheň a teplo domova sbližuje. Naplánujte si stavbu krbu do centra domu. Ideální je obývací pokoj, který je například spojený s kuchyní. Pokud však trávíte víc času s ložnicí, která je propojená například s pracovnou, zakreslete si projektu při stavbě domu, krb na toto místo.

Potřebný živel ohně

Inspirujte se bydlením podle Feng-shui a rozvrhněte si své bydlení tak, abyste z něj mohli čerpat energii. Kromě živlů, kam patří voda, vzduch anebo země, byste měli mít ve svém domě znázorněn i symbol ohně. To můžete udělat pomocí zmíněného krbu, kde budete topit dřevěnými peletami, případně vytvořte relaxační místo se svíčkami.

Levnější topení

Pokud chcete ušetřit výrazné finance z rodinného rozpočtu, oceníte i levnější topení, právě pomocí krbu. Krb vám vyhřeje celý dům, navíc můžete sehnat dřevo za lepší cenu, případně vyzkoušet topení pomocí briket a pelet. Nebojte se je koupit i mimo topnou sezónu a zatopit si například i v chladnější letní večery.

Přidat komentář