Co zahrnuje předvánoční úklid?

Musíme to doma udělat útulné, aby se Ježíšek nezalekl a neodnesl dárky jinam. V praxi to znamená realizaci ještě o něco velkolepějšího úklidu, než jaký podnikáme před Velikonocemi. Co všechno by měla velká předvánoční úklidová akce zahrnovat? Abyste na něco důležitého nezapomněli, připravili jsme pro vás ucelený seznam. A navrch tipy, jak snadno a rychle vyčistíte koberce i sedačku.

Začněte v dostatečném předstihu

Velký předvánoční úklid se dá samozřejmě stihnout i bezprostředně před svátky, ale opravdu si chcete ničit pohodu? Naplánujte si ho cca 2-3 týdny před Štědrým dnem a snažte se využívat všechen volný čas, nejen víkendy.

Pokud právě máte k dispozici např. 10-15 volných minut, vyberte si jednu menší věc, třeba poličku nebo menší skříňku. Za hodinku až dvě naopak zvládnete o něco větší celek.

Úklid vám půjde mnohem lépe od ruky, když si předem sestavíte podrobný plán a budete postupovat od jednoho úkolu k druhému. Získáte jistotu, že nic nevynecháte.

Co by se mělo během předvánočního úklidu udělat?

Seznam úklidových a čisticích úkolů je poměrně dlouhý. Nezapomeňte na uklizení a omytí lednice, odmrazení mrazáku, vyčištění kuchyňských spotřebičů a svítidel v celé domácnosti, roztřídění věcí (oblečení, hraček…) a odstranění těch nepoužívaných, precizní vyčištění podlah, mytí oken, vytření prachu (i v místech, kde není vidět), vyčištění koupelny a WC, vyprání bytových textilií…

Jak na koberec, sedačku a matraci?

Vaší pozornosti by rozhodně neměly uniknout matrace a sedací souprava. Pokud si se skvrnami a dalšími nečistotami nedokážete poradit svépomocí, obraťte se na profesionály z Carpet Brothers. Využívají nejmodernější technologie a po jejich zásahu jsou povrchy perfektně čisté na velmi dlouhou dobu. Hravě si poradí také s jakýmkoliv kobercem včetně vlněného.

Carpet Brothers nabízí čisticí služby v celé České republice. Stačí si vybrat pobočku – například Liberec čištění koberců nebo Liberec čištění sedaček.

Přidat komentář