Chcete balkon používat i v létě? Zastiňte ho

Každý, kdo má u svého byt balkon nebo lodžii, se především v létě potýká s tím, že ho nemůže využívat. Rozpálený prostor není místem, kde bychom chtěli trávit svůj čas. Zastínění balkonu je řešení, jak ho využívat i v létě.

Stín pro balkony

Bydlení v panelákovém bytě je svým způsobem mnohem jednodušší, než bydlení v rodinném domě. Nemusíme se starat o teplo ani vodu, kromě úklidu doma nás jiná práce nečeká a na odpočinek a své koníčky máme mnohem více času. Má ale i své nevýhody, chybí zahrada a možnost pobývat na čerstvém vzduchu. Pokud máme u bytu balkon, můžeme na něm mít malou bylinkovou zahrádku nebo rajčata, místo pro klidné vypití kávy a sledování okolí i soukromí. Když ale celý den na balkon svítí slunce, nedá se na něm vydržet a dostáváme se do situace, že sice balkon či lodžii máme, ale nemáme možnost tam trávit čas. Pak je vhodné vyřešit zastínění balkonu, což nám pomůže získat tolik žádaný stín a umožní opět celý prostor využívat i v létě.

Využití v horku

Pro balkony a lodžie je ideální balkonová markýza, kterou můžeme kdykoli zatáhnout nebo naopak roztáhnout a používat ji pouze když budeme chtít. Když bude pod mrakem, jednoduše ji stáhneme a nebude nás ve vnitřních prostorech bytu nijak rušit, a naopak, pokud přijdou slunečné dny, pomůže nám vytvořit stín a ochránit tak prostor před sluncem. Pro velké terasy, které využíváme jako další prostor bytu, je vhodné zastínění terasy pro větší pohodlí. Při setkání s příteli nebo odpočinku nás nezaskočí déšť ani prudké slunce, nebudeme tak muset kvůli rozmarům počasí přesouvat a měnit svůj program. Pro co nejméně starostí se vyplatí doplnit markýzu o větrné čidlo, které v případě větru markýzu automaticky zatáhne a ochrání ji tak před poškozením.

Zastíněná balkonu vám umožní trávit na něm čas i v létě a bude se i více dařit rostlinám, kterým také nesvědčí celodenní pobyt na slunci.

Přidat komentář