4 tipy jak správně vybrat podlahu

Podlaha tvoří podstatnou část celkové plochy místnosti, a proto bychom výběr podlahové krytiny podceňovat. Připravili jsme pro vás několik praktických tipů, které nám prozradili podlaháři z firmy Jupekopodlahy České Budějovice. Doufáme, že se vám budou hodit!

1. Podlahová krytina jde ruku v ruce s využitím místnosti

V prvé řadě si uvědomte, že jednotlivé typy podlah se nemusí hodit do všech místností. Existují i světlé výjimky, nicméně většina podlahových krytin má určité nedostatky, ke kterým je třeba přihlížet. Může se jednat o omezenou třídu zátěže, odolnost vůči vlhkosti, vyšší kročejovou hlučnost, náročnost na ochranu a údržbu atd.
Podlahová krytina musí odpovídat charakteru místnosti. Pokuste se odhadnout budoucí vytíženost a podle toho vyberte vhodnou podlahu. Do interiéru s těžkým nábytkem lze mimo jiné použít jak dřevěné tak i vinylové podlahy České Budějovice.

2. Vlhkost a pára některým typům podlah nesvědčí

Stále větší skupina zákazníků chce vybrané podlahové krytiny použít ve vlhkých prostorách jako jsou např. koupelny a sauny. Zde se musí přihlédnout k tomu, kolik se bude v místnosti vyskytovat páry a vlhkosti. Za dodržení správného technologického postupu je možné použít dřevěné, laminátové, ale i vinylové podlahoviny. Celoplošné kobercové krytiny jsou do těchto prostor téměř nevhodné, protože by jen stěží uschnou a je zde nebezpečí vytvoření plísní.

lamino-podlaha

3. Elegantní nemusí být útulné (a naopak)

Podlahová krytina vždy nastolí určitou atmosféru. Zatímco dřevo, kámen a dlaždice vypadají atraktivně, nemusí se hodit do místnosti jako ložnice nebo pracovna, protože působí poněkud tvrdým a hrubým dojmem. Do těchto konkrétních místnosti se naopak více hodí koberce. Na druhou stranu se ujistěte, že jste si vybrali odolné koberce, které se snadno čistí a nedělají se na nich stopy.

4. Profesionálové odvedou práci, se kterou budete spokojení

Nemáte-li s pokládkou podlahy žádné zkušenosti, raději se obraťte a profesionální firmu. V případě některých podlahových krytin je instalace poměrně snadná, ale pokud si s kutilstvím příliš netykáte, neriskujte faux pas. Odborníci se postarají o perfektní výsledek a doporučí vám vhodné řešení s ohledem na využití dané místnosti. Vsadíte-li na plovoucí podlahy v Českých Budějovicích, nebudete litovat!

Přidat komentář