Lité a betonové podlahy: Jsou moderní a praktické

Jedním z nejčastějších dilemat, která řeší téměř každý, kdo se chystá na rekonstrukci domu, je výběr vhodné podlahy. Abychom vám rozhodování ulehčili, dali jsme pro vás dohromady hlavní rozdíly mezi podlahami z anhydritu a betonu. Informace jsme získali od odborníků z firmy Urbánek – betonové podlahy.

Anhydritové podlahy

O anhydritu se často hovoří jako o materiálu budoucnosti, ačkoliv se již využívá řadu let. Anhydritové podlahy (příp. lité podlahy) získaly svou popularitu díky samonivelačním vlastnostem a bezkonkurenčně rychlé aplikaci. Směs, ze které se anhydrit vyrábí, obsahuje bázi ze síranu vápenatého, vodu, písek a několik dalších přísad. Tento řídký materiál dopravují stavební firmy na místo pomocí hadic a doslova ho nalévají na připravený podklad. Anhydrit se rozprostře po celé ploše a vytvoří téměř dokonalý povrch bez spár a nerovností (max. do 2 mm na 2 m).

Na anhydrit lze položit libovolnou podlahovou krytinu. Zároveň jde o ideální materiál pro instalaci podlahového topení. Co se týče zmíněné pokládky, v průměrném rodinném domku zabere přibližně den a podlaha je pochozí za 24 hodin. Anhydritová podlaha vysychá přibližně 4 týdny a poté na ni lze položit krytinu a zatížit. Není vhodná do míst, kde se očekává nárůst vlhkosti (např. koupelny, okolí bazénů apod.).

anhydrit

Betonové podlahy

Betonové podlahy jsou náročnější na aplikaci, protože se musí ručně rozprostřít, vyrovnat a ve finále zahladit elektrickou hladičkou. Jedině tak může vzniknout kvalitní a rovný povrch, který se obejde bez nivelační stěrky. K hlavním výhodám je nižší cena než u anhydritu a kratší doba vysychání. I betonová podlaha se hodí pro všechny typy podlahových krytin a lze pod ni instalovat podlahové topení.

Perfektní podlahu zajistí jedině profesionálové

Nemůžete se rozhodnout mezi anhydritem a betonem? V tom případě se obraťte na profíky z firmy Urbánek – betonové podlahy a nechte si poradit. Rozhodnete-li se pro spolupráci s touto českobudějovickou firmou (působí v celé ČR), určitě nebudete litovat. Dlouholeté zkušenosti s realizací podlah v rodinných domech, komerčních a průmyslových objektech zaručují skvělý výsledek. Samozřejmostí je kompletní servis včetně montáže izolace a podlahové výztuže, zaměření, dodávku materiálu a finální úpravy. Chcete-li se dozvědět další informace, pokračujte na www.urbanek-bp.cz.

Přidat komentář