Problematika rekonstrukce a zateplení ploché střechy v kostce

Je lepší klasická sedlová, nebo plochá střecha? Na podobné otázky není dost dobře možné jednoznačně odpovědět. Obojí má své specifické vlastnosti a v praxi záleží spíše na kvalitě provedení a konkrétních podmínkách, ve kterých se stavba nachází, než na typu konstrukce střechy. K výhodám rovné střechy patří maximální využití vnitřního vytápěného prostoru, jednodušší údržba a v neposlední řadě možnost realizace terasy nebo zelené střechy.

Pokud se však chystáte na pořízení staršího domu s plochou střechou a máte obavy ze zatékání, měli byste vědět, že podstatná je kvalita hydroizolace. V případě, že stavba volá po rekonstrukci, neměli byste s opravou čekat a raději se co nejrychleji obrátit na profesionály.

Oprava by měla jít ruku v ruce se zateplením

Rekonstrukce plochých střech se většinou nese v duchu kombinace opravy a zateplení. Díky poměrně snadné konstrukci lze efektivně zvýšit úroveň tepelné pohody v domě. Předpokladem je použití kvalitních materiálů s odpovídajícími vlastnostmi – odolností vůči okolním vlivům a dobrou termoregulací bez ohledu na roční období.

Proběhne-li izolace ploché střechy v souladu s doporučenými technologickými postupy, výsledek stojí za to. Přes plochou střechu se dostane minimum tepelné energie, a navíc je dosaženo stavu, kdy se teplo v prostorách pod střechou rozprostírá rovnoměrně. Logicky se výrazně sníží náklady na vytápění.

Při zateplení plochých střech je podstatné, aby nedocházelo ke vzniku tzv. tepelných mostů a do konstrukce nepronikala vlhkost, která se sráží z okolního vzduchu. Jinak hrozí rozšíření plísní a rychlé znehodnocení materiálů.

Rekonstrukci nechte na profesionálech

Než riskovat katastrofální výsledek, raději se obraťte na zkušené odborníky, pro které je tepelná hydroizolace ploché střechy každodenní rutinou. Podrobnější informace najdete na plocha-strecha.cz.

Přidat komentář