Zub času se projeví i na sportovní podlaze. Je lepší ji renovovat, nebo rekonstruovat?

Výběr podlahové krytiny patří k nejdůležitějším krokům při zařizování domácnosti. Stejně podstatný je samozřejmě i ve veřejných prostorách. Naprosto zásadní roli hraje na sportovištích, kde musí vlastnosti daného povrchu stoprocentně respektovat plánované využití. Ale jak se rozhodnout v případě, že stávající podlaha dávno nevyhovuje moderním standardům? Má smysl uvažovat o renovaci, nebo je lepší pokládka zbrusu nové podlahy na míru?

Rozhodování mezi renovací a kompletní rekonstrukcí sportovní podlahy není jednoduché. Roli obvykle hrají dva nejdůležitější faktory: dostupné finanční prostředky a časová náročnost úprav. Provozovatel logicky vyžaduje, aby práce proběhly v co nejkratším čase a sportoviště nebylo zbytečně dlouho mimo provoz. V časovém presu jsou také školy, které si řemeslníky objednávají především během prázdnin. A zatímco renovaci parket mohou zkušení profesionálové realizovat i za jediný týden (např. v průběhu jarních prázdnin), kompletní rekonstrukce již zabere mnohem více času.

Která z možností je lepší? Dobrých výsledků lze dosáhnout renovací parketové podlahy i rekonstrukcí. Vždy záleží na specifických okolnostech.

Kdy sportovní podlahu renovovat?

Je-li podklad dostatečně pevný (tzn. parkety či palubky se nehýbou a nehrozí zranění cvičenců) a nijak výrazně poškozený, může provozovatel bez obav uvažovat o renovaci parketové podlahy či jiného povrchu.

Kdy sportovní podlahu rekonstruovat?

Pokud odborník posoudí, že podlahová krytina není v ucházející kondici, je mnohem efektivnější rekonstrukce. O renovaci přirozeně nemá smysl polemizovat v případě, že se podlaha místy propadá nebo je jinak výrazně poškozená (např. mechanicky nebo v důsledku nakažení dřevokaznou houbou). Kvalifikovaný pracovník vám rozhodování usnadní provedením sondy a poradí s výběrem konkrétního typu sportovního povrchu.

Nechte si poradit od odborníků z PARKETCENTRA

Nevíte si se svým sportovištěm rady a nechcete udělat zbytečnou chybu? Obraťte se na profesionály z plzeňské společnosti PARKETCENTRUM. Firma s velmi vstřícným až rodinným přístupem v oblasti renovace parket Plzeň a s rekonstrukcí sportovních podlah dlouholeté zkušenosti. Nabídne vám optimální řešení na míru. Reference a další informace najdete na www.parketcentrum.cz.

Přidat komentář