Zbavte se otravného hmyzu jednou pro vždy. Pořiďte si sítě do oken!

Všudypřítomný hmyz dokáže být pořádně nepříjemný i nebezpečný. Mouchy, komáři, vosy, sršni… to je jen základní výčet zástupců hmyzí říše, kteří okupují váš domov. Hledáte efektivní způsob, jak se proti hmyzu bránit? Nejúčinnější ochranu představují sítě proti hmyzu představují okenní sítě proti hmyzu. Cenově dostupné řešení je k dostání mnoha různých variantách. Můžete si vybrat mezi pevnými, posuvnými a rolovacími sítěmi. Samozřejmě i libovolnou barvu rámu, která bude ladit barvou vašich oken.

Většina typů sítí se vyrábí v šířce od půl metru do metru a půl. V případě oken s atypickými rozměry se kombinuje více sad. Při výběru platí, že na jednodušší rámy okna sedí více druhů sítí. Přesto se před objednávkou ubezpečte, že vybraný typ sítě bude na vaše pasovat. Vhodnost konzultujte přímo s kvalifikovaným prodejcem.

Sítě se obvykle instalují zvenčí. Pokud zároveň přemýšlíte o pořízení venkovního stínícího systému, smiřte se s tím, že si budete moct vybrat jen z několika málo typů sítí. Pravděpodobně pouze síť na suchý zip, případně rolovací nebo plisovanou síť mezi sklad špaletových oken. Vnitřní zastínění vám umožní mnohem více kombinací.

Sítě by vám neměly bránit v zalévání květin na parapetu za oknem. Vhodná je plisovaná, rolovací nebo otevíratelná síť na suchý zip.

Naprosto zásadní je správné zaměření oken. Budete-li sítě nakupovat v hobbymarketu nebo přes internet, nezbude vám, než se spolehnout na sebe. Obecně není zaměření sítí složité, protože výrobci navrhují sítě pro jednoduché rámy a standardní okna. Problém však může nastat u rámu eurooken, kde je třeba počítat s okapničkou a kováním.

site-proti-hmyzu

Jedním z častých omylů je výběr bílé sítě v domnění, že je přes ni lépe vidět. Téměř neviditelná je naopak černá síť. Bílá nachází využití např. na toaletě a v koupelně.

K předním výrobcům sítí do oken patří Servis Climax a.s. Používá kvalitní síťovinu z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které je velmi odolné a udržuje si své původní vlastnosti. Sítě jsou k dostání ve třech barevných variantách – v šedé, černé a transparentní. Skvělou volbou pro alergiky a do míst s vysokým výskytem prachu je protipylová síťovina. Pro domácnosti s mazlíčky zase zesílená síťovina, do které lze nainstalovat průlez pro kočky a psy.

Přečtěte si více o jednotlivých typech sítí, které najdete v nabídce firmy Servis Climax:

1. Pevné sítě

Pevné sítě tvoří rám se síťovinou. K největším výhodám patří snadná montáž i demontáž. Kotvení probíhá pomocí otočných háčků, takže není nutný zásah do rámu okna. Na zimu je lze demontovat a uskladnit.

2. Otvíravé síťové dveře

Otvíravé síťové dveře se hodí do většiny typů dveří. K rámům se uchycují pomocí pantů, které mohou být samozavírací. Montáž síťových dveří je snadná a v případě potřeby je lze doplnit o průlez pro domácího mazlíčka.

3. Posuvné sítě

Základ posuvné sítě tvoří pevné křídlo umístěné v rámu nebo v lištách. Posuvné sítě se hodí do větších dveřních a okenních prostorů, kde je žádoucí možnost manipulace do stran. Díky integrovaným kolečkům je chod tichý a naprosto hladký.

sit-posuvna

4. Rolovací sítě do oken a dveří

Typickým znakem rolovací okenní sítě je horní box chránící staženou síťovinu v době, kdy v okně není zapotřebí. Ovládání sítě probíhá pomocí madla nebo šňůrky.

Rolovací dveřní sítě se používají ve stísněných prostorách, a to před dveřmi i po stranách. Síťovinu lze ručně vysunout. Po stažení se uloží do postranního boxu, který ji chrání před poškozením.

5. Plisé sítě

Posledním typem sítí je plisé síť, která budí velmi elegantní dojem. Konstrukce umožňuje bezbariérový průchod dveřmi a síť lze jednoduše stáhnout ke straně.

Další informace najdete na www.climax.cz.

Přidat komentář