Závěsná křesla a houpačky jdou na dračku. Češi se zkrátka rádi pohupují!

Že si přímořské národy každodenně dopřávají odpolední siestu, chápeme především v létě. Když se teploty vyšplhají na vysoká čísla, odpočinek přijde vhod. A jen málokteré místo je příhodnější než houpací křeslo umístěné ve stínu pod stromem či na terase. Pokud rádi relaxujete a ještě raději se houpete, měli byste si také jedno pořídit. Anebo raději dva, ať se o něj nemusíte hádat s partnerem.

Závěsná křesla jsou hitem posledních let. Mohou mít různou podobu a na své si přijde každý. Někdo preferuje jednoduchou síť, kterou si napne mezi dvěma stromy či stožáry, jiný zase „vajíčko“ na samonosném závěsném systému. Výhodou takového houpacího křesla je možnost umístění do obývacího pokoje. Můžete ho dle potřeby přesouvat, kam zrovna uznáte za vhodné.

Závěsných křesel je nespočet. Některé typy kombinují kus látky, lana a jednoduchou závěsnou konstrukci. Zároveň si můžete vybrat mezi uzavřenějšími a otevřenějšími typy. Součástí závěsných houpaček obvykle bývá i nadýchaný polštář.

Vzhled je důležitý, ale nosnost také

Při výběru závěsného křesla byste však neměli myslet pouze na exkluzivní design. Neméně důležitými parametry jsou i vlastnosti daného materiálu a nosnost. Mohutnější osoby nemusí mít strach, neboť jsou k dostání i houpačky v XXL provedení – bez problémů se v nich pohodlně usadí i lidé s rozměrnějšími proporcemi a váhou nad 150 kg.

Budete se houpat doma i venku?

Chcete-li houpací vajíčko využívat doma i venku, nezapomeňte se poohlédnout po materiálu, který dobře snáší vlhkost. Dobrou volbou je umělý ratan – cenově dostupný materiál je odolný proti vodě i povětrnostním vlivům, takže ho můžete bez obav umístit i do exteriéru.

A kde stylové houpací křeslo seženete? Bohatou nabídku kvalitních produktů nabízí například oblíbený český prodejce ATAN nábytek.

Přidat komentář