Vyzdobte svůj domov dekorativními polštáři

Při zařizování bydlení nestačí jen vybavit váš domov kvalitním a pohodlným nábytkem. Dokonce i ty nejpohodlnější pohovky a sedací soupravy vypadají lépe s dekorativními polštáři a dekami, které dokážou prostor vašeho bytu zútulnit a dodat mu vzhled skutečného domova. Polštáře a deky využijete nejen při sledování televize, kde vám pomohou k maximálnímu pohodlí, ale i jako dekoraci, která interiér vašeho bytu skvěle zútulní.

Jakou barvu dekorativních polštářů a doplňků zvolit? Můžete si samozřejmě nechat vyrobit polštáře ze stejné látky, jako je potah vaší sedačky, nebo můžete zvolit kreativnější cestu, kdy polštáře, deky a jiné dekorativní textilie tvoří určitý kontrast k barvě nábytku.

Pokud je vaše místnost laděna do jedné barvy, zkuste přidat polštáře v barvě, která se nachází na protilehlé straně barevného spektra. Pokud je například vaše sedačka modrá, žluté dekorační polštáře jí dodají správný šmrnc. Místo barev můžete také zkusit měnit textury. K modré sedačce byste tak pořídili modré polštáře, ale ozdobené nápadnou texturou či vzorem. Tímto způsobem oživíte vzhled místnosti, který přitom zůstane stále decentní. Pokud máte rádi pestré barvy a chcete si vyzdobit byt různobarevnými dekorativními polštáři, měli byste zachovat nějaký jednotící prvek, například stejný vzor na různobarevných polštářích.

Ať už se rozhodnete pro jakkoli styl, důležité je řídit se tím, co se líbí vám. Správně zvolené dekorativní textilie dokážou vytvořit u vás doma originální atmosféru a zcela proměnit vzhled vašeho interiéru. Barvy a vzory dekorativních textilií můžete měnit podle ročního období, různých příležitostí, nebo jen tak podle nálady. Kvůli změně barvy dekorativních polštářů však není nutné kupovat pokaždé nové. Skladovací místo a peníze ušetříte, pokud si pořídíte vyměnitelné povlaky, díky kterým mohou vaše polštáře vypadat pokaždé jinak.

Přidat komentář